UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Belediyeyi AK Parti’den mi aldın!..

Belediyeyi AK Parti’den mi aldın!..
Yayınlama: 03.07.2024
2
A+
A-

Ne olduysa benim ülkemde 31 Mart yerel seçimleri sonrası oldu. 
Ekonomik kriz bahane edilerek hizmet konusunda işe baştan nokta koyanlardan tutun da hizmet edemez, edilemez imajı benimsetilmeye çalışanlara kadar. 
Buna 10 yıldır Belediye Başkanlığını devam ettiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal dahil. 
Uysal’ın seçimin ardından Kaymakamın da bulunduğu mahalle muhtarlarıyla Engelsiz Kafe’de yaptığı toplantıda konuşmasında verdiği mesajlar. 
Bir diğer anlamda acı gerçekler. O açıklamaları zamanla hizmete geçmeye mi başlayacak ne? 
Zira Ümit Uysal son belediye meclis toplantısında üzerine vura vura bir şeyler daha söylemiş ki hayretler içerisinde kaldım. 
Demiş ki: 
“Muratpaşa’mıza hizmet kalitemizi yükseltecek, dünya standartlarında bir belediye hizmet binası kazandırmayı hedefliyoruz.” 
Bu sözleri duyan herhangi bir mahalle muhtarı, “Muratpaşa’nın en acil ihtiyacı yeni bir hizmet binası mı” diye sorar mı sormaz mı? 
Bence sorarlar. 
Sormuşlardır da. 
Peki o muhtarlar Ümit Uysal’ın zerre kadar umurunda olur muydu, olmaz mıydı? 
Buna da bence sonuncusu. 
Devam etmiş Uysal: 
“Mevcut binamız 1994 yılında inşasına başlanan 2005 yılına kadar karkas halde bekleyip sonra tamamlanabilen bir bina maalesef depreme dayanıklılık, güvenlik ve hizmet kalitesi için yetersiz kalıyor.” 
Vay arkadaş!. 
19 yıldır Muratpaşa Belediye personelleri deprem riski taşıyan bir binada yaşıyorlarmış da, başkanları bunu yeni itiraf etmiş mi, etmemiş mi? 
Muratpaşa’nın belediye açısından mülki amiri söylüyor arkadaş bu tespiti ben değil. 
Balbey, Cumhuriyet, Muratpaşa, Üçgen ve hatta Şarampol’ü içerisinde bulunduran mahallelerde yaşayanlar Ümit Uysal’ın yönettiği mahallelerde yaşamıyor! 
Onların canı can değil!. 
Riskli hayat içerisinde bulunmuyorlar. Zira her biri 1980 hatta öncesi inşa edilen binalar meskenleri olmuş. 
Ama 2005 yılında hizmete açılan Muratpaşa Belediye Hizmet Binası büyük riskli!. 
Ve bu para yokluğunda. 
Bu tasarruf tedbirleri kapsamında ivedilikle halledilmesi gereken konu!. 
Duygusal, bir o kadar da gerekçeli yaklaşım ile konuyu bağlayıcı sözler: 
“Kamu kaynaklarını israf etmeden, dünya standartlarında, her türlü donanıma sahip, Antalya’mıza ve Muratpaşa’mıza layık bir hizmet binasını kentimize kazandıracağız.” 
Helal olsun Ümit başkan. 
Bu yoklukta, böylesine bir ortamda kendine yapılacak bir dev proje çalışması yaratmışsın. Hem de çok önemli bir seçimden çıkar çıkmaz. 
Başkan Ümit Uysal’ın bu sözleri benim aklıma, “Bir kadın, saçının rengini değiştiriyorsa, ya bir ayrılık yaşamıştır, ya büyük bir değişiklik yapmak istiyordur. Ya özgüven sorunlarını aşmaya çalışıyordur. Ya depresyondadır” örneklemesi geldi. 
Ama Uysal’ın onca bekleyen ve neredeyse beklemekten kangren olmaya yüz tutmuş işler varken Belediye Hizmet binasını yıkıp yerine kendisinin de dediği gibi “Dünya standartlarında, her türlü donanıma sahip, Antalya’mıza ve Muratpaşa’mıza layık bir hizmet binasını” kentimize kazandıracak olması karşısında bizlere tebrik etmekten başka ne düşer ki? 
Borç, işsizlik ve imkansızlıktan bahseden Ümit Uysal başkan. 
Bana, senden büyük olduğumdan dolayı zaman zaman “Ağabey” olarak hitap edersin. 
Dolayısıyla diyorum ki, Muratpaşa’yı 10 yıldır bir başkası mı yönetiyordu da bu kadar borca soktu, işçi kadrolarını şişirdi ve imkanları eritti? 
AK Partili birinden mi devraldın o belediyeyi? 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.