UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Bayramların sıkıntısı trafik!..

Bayramların sıkıntısı trafik!..
Yayınlama: 03.07.2024
5
A+
A-

Bayram yazılarına devam. 

Devam da umarım kimseyi sıkmıyorumdur. Ben sadece merak edenlerin meraklarını giderip yol göstermeyi umuyorum. 

Aile Ortaca’da ya.,  

Dün de belirttiğim gibi Ortaca’da kalırken, Dalaman’ın Kayacık sahili ve Sarsala Koyu vazgeçilmezlerimizden olduğunu da söylemiştik.  

Her gidişimde günler dolu dolu geçmeye yetiyor Ortaca’da.  

Misal Sarıgerme., 

Sarıgerme’de 2 plaj var. Sarçed’in işlettiği büyük plaja araçlı giriş ücreti 100 TL. Yaya girişi 25 TL.Sarıgerme’nin Belediye Plaj işletmesi mükemmel. Fiyatları da çok çok uygun.  

Misal araçlı giriş ücreti 80 TL. Pikniğini yapıp, denizine girip, duşları ve gazinoyu kullana biliyorsun.  

Karavan ve Çadır kampı için de her yönüyle uygun bir mekan Belediye plajı.  

Karavan ücreti 300, Çadır kurarsan 200 TL. Ücretlere elektrik dahil. 

Ortaca Belediyesi’nin Sarıgerme Plaj işletmesi önceki Belediye Başkanı Alim Uzundemir döneminde de hakikaten takdire layık bir yerdi ve hala öyle gibi. 

Dikkat edilirse “Gibi” vurgulamasını yapıyorum. 

Çay’ın 10 TL olmasına zerre lafımız yok da, böylesine mükemmel bir yerde internetin olmaması bence abesi iştigal bir durum. 

Çiçeği burnunda belediye başkanı Evren Tezcan’dan herkes 3 aydır bu konuya el atmasını bekledi ama nafile.  

Çok mu zahmetli bir iş WİFİ? 

Belediyecilere göre zahmetli olmasa şehir merkezinde Kültür Park, Dalyan’da da yine belediyenin mükemmel bir başka işletmesi mevcut ve oralarda da WİFİ maalesef yok. 

Emin olun Türk insanından çok yabancılar WİFİ soruyor. 

“Belediye’yi bulduğunuzdan bir adım öteye götürmeyecekseniz niye aday oldunuz” diye sorarlar. 

Belediyenin mekanlarına hakikaten yakışmayan bir eksiklik WİFİ olayı Evren Tezcan başkan? 

Bu eksikliğin son bulması da zatıalinizin iki dudağının arasında. 

Eminim menfaattarını düşünenlerce etrafınız sarılmış hatta onların bile böylesine basit ama önemli eksiklik kendileri öncelikli olduğundan akıllarının uçlarından dahi geçmemiştir. 

Benim geçti. 

Dün de Dalaman Belediye Başkanı’na anlattım size de söyleyeyim. 

Ortacalı ve hala anne-baba ve Kardeşlerimin Ortaca’da ikamet etmekte olup, 40 yıldır Antalya’da yaşıyor olmama karşın sürekli gelip giden birisiyim. 

Dalyan’daki Belediye mekanı da güzel ve hakikaten ekonomik.  

Özellikle Turistler açısından o ekonomi durumu. Yoksa Ortacalı kolay kolay gidemiyor Dalyan’daki mekanınıza. 

Bir de Ortaca Merkez’de Kültür Park var. Ne yazık ki servis olayı rezalet. 

Her emekliye Köyceğiz’i tavsiye ederim.  

Göl kenarı ve çok sakin. İnsanın canı asla sıkılmıyor. İster karadan ister gölde Dalyan ya da çamur banyosu için kaplıcalara gitmek mümkün. 

Bayram’ın 2. Günü Muğla’ya gittim. Ablam ve kuzucukları ile hasret giderip, Menteşe Belediyesi’nin yaptığı mesire alanına çıktık bayıldım. 

Muğla’yı kuşbakışı seyrediyorsun. Gündüzü ayrı, akşamı apayrı güzel Kızıldağ Mesire alanının. Hakikaten tüm aile olarak büyük keyif aldık. Menteşe Belediyesi’ni kutluyorum. 

Ve Akyaka. 

Yıllardır hep söyledim bir kez daha tekrarlamaktan bıkmayacağım. Keyfine düşkün insan cafcaflı zamanlarda Akyaka’ya gitmez. Giderse tatilinin adı ne dinlenmek olur ne de gezmek. Bana göre tek kelimeyle bile bile işkence çekmekten neden hoşlanılır anlaya bilmiş değilim. 

Sırf gitmemiş olmamak içim Muğla dönüşü Sakar yokuşundan inerken kırdım direksiyonu sağdan Akyaka’ya. Daha girip 50 metre gitmedim ki trafik resmen kilitli. Arabayı 2. Vitese atabilmek mümkün değil. Milim milim ilerleme. Pişman olmadım desem kesinlikle yalan. 

1 Saat yol aldım 2 kilometre gidememişimdir. Soldan ilk fırsatını bulduğum yerden kaçtım. Ara sokaklara girip çıka, tahmin ede ede Azmak kenarına çıkıverdim. Oradan Gökova yani Marmaris kavşağı derken attım çevre yoluna kendimi. 

Her yer araç kaynıyor arkadaş.  

“Marmaris’in hatırı kalmasın mı ki” diye düşünürken gözüm yemedi trafik keşmekeşini gitmedim. 

Sözün kısası Çadır ya da Karavan kampı düşünenler açısından Ortaca Ege’nin başlangıç noktasındaki yerlerin bence en iyisi. 

Yani Sarıgerme. Tabi ki denizi, güneşi ve sakinliği sevenler açısından. Dolayısıyla çok da ekonomik. 1.5 kilometre mesafede her türlü market, manav ve kasap gibi imkanlar mevcut. 

Göcek 30, Köyceğiz 25, Dalyan ise 15 kilometre. 

Dönüş yolunda yine araç konvoyuna yakalandım 240 kilometrelik yolu 6.5 saatte ancak gelebildim.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.