UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Antalya’nın merkezini sahte tapuyla yağmalamışlar

Antalya’nın merkezini sahte tapuyla yağmalamışlar
Yayınlama: 01.07.2024
114
A+
A-

İkiz plaka ikiz araba duydum da ikiz tapu olayını ilk defa öğrenmiş oldum. Demek ki öğrenenin yaşı yokmuş.

Üç kağıtçılar, dolandırıcılar var oldukça bizlerde onlar sayesinde bir takım terimleri öğrenmiş olacağız.

Evet, ikiz tapu olayını şimdi birlikte irdeleyelim.

Antalya’nın en merkezi en bakir bölgelerinden biri olan Duraliler, ve buradan kopan Ünsal ve Avni Tolunay mahalleri ikiz tapu yordamıyla klonlanarak çoğaştılmış.

Şimdi mühür kimdeyse sultan odur mantığıyla hareket eden bir takım uyanıklar kilometrelerce uzaklarda ki yayla tapularını Antalya’nın metkezine monte etmişler.

Tabi bı olay tek başına elinde mühürle dolaşanlar tarafından yapılabilecek bir konu değil.

Belirlenen bilirkişiler, ölçüm yapan kadastrocular el ele verip bu işi nasıl çözebiliriz yoluna girmişler.

Tabi muhtar, aza, bilir kişi, araziyi üzerine geçirecek şahıslar ve devletin atadığı kadastrocu ele ele verip atomu nasıl parçalayacağız diye kafa yormamışlar.

Hep birlikte bakir yüzlerce dönüm araziyi hep birlikte nasıl partçalayıp bir birlerinin üzerine geçirebeileceğinin hesabını yapmışlar.

Devleti temsil eden devletin atadığı uyanık kadastrocu, yayladan getirilen tapuları kent merkezine ilmek ilmek işlemiş.

Kendisine sorduğumkadastrocu şahış olayın üzerinden yılların geçtiğini tapunun sahte olup olmadığını bilemeyeceğini anlatarak işin içinden yırtamaya çalıştı.

Aslında başka yerin tapusunu başka bir yerre işleyen kadastrocunun söylediği gibi değil aslında. Klonlayarak ikiz aras haline gelen tapunun üzerinde aslında başka bir yerin tapusu olduğu resmen yazıyor.

Ölçüm yapan kadasrocuya göre eline tutuşturulan tapuda ada parsel bulunmadığı mesela küçük dereye sınır, diğer ucu patika yola sınır şeklinde ölçüm yeri yazdığı ve bunu bu şekilde uygulyarak ölçüm yapıp yeni yerin ada parselini belirlediğini iddia ediyor.

Zaten bir sahte alan belirledikten sonra diğer alanları tek tek belirleyip, başkalarını yüzlerce dönüm arazi sahibi yaparsın.

Hem devletten aylık hemde devletin gücünü kullanıp haksız kazanç elde edersen bunun adı yolsuzluk olur.

Söylediğim gibi yayladan yani yüz kilometre öteden getirilen tapular şehir merkezine getirilerek yüzlerce dönüm sahte arazi oluşturuluyor. Yani devlet milyarlarca lira para kaybediyor.

Millet bir karış toprak için ömrünü çürütürken uyanıklar yaylarında ki tapulu arazilerinin üzerinden şehir metrkezinde de aynı oranda sahte evrakla aynı oranda arazi sahibi oluyor.

Elinde mühür bulunan muhtar, bilir kişiler, sahte imzalar ve kadastrocu el ele verip arazileri yağmalamış. Yani bu el ele verenleri el ele ne yazık ki cezaevine göndermek gerekir.

Herkesin gördüğü bildiği bu yolsuzluğu ne hikmetse devlet görrmemiş, görememiş ya da görmek istememiş…

Bakalım bu saatten sonra kim görecek kim görmezden gelecek hep birlikte göreceğiz…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.