UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Kocagöz beklentisi!..

Kocagöz beklentisi!..
Yayınlama: 10.06.2024
5
A+
A-

Ramazan Bayramı’nda yaşanan “Teleferik Kazası” için herkes yorumlar yaptı. 
Ben dahil. 
Hem de defalarca. 
Kimi herkesi adalete davet etti, kimisi de, “Yanlıştan dönün” çağrısında bulundu. 
Öylelerimiz çıktı ki olayın siyasi olduğundan dem vurdu. 
Katılmamak mümkün müydü? 
En azından mantığımın, “Evet maalesef” demekten kendimi alamadığım anlar da oldu. 
Adım gibi günahsız olduğuna inandığım Mesut Kocagöz’ün tutukluluk halinin kime ne yarar getireceğini inanın defalarca düşünmedim değil. 

Ve bir karara vardım ki o da, “Mantığın bittiği yerde siyaset başlıyormuş” da biz yeni yeni anlıyormuşuz. 
Nereden mi bu fikre vardım? 
“İçişleri Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde bürokrat olarak çalışan ve belediye meclis üyesi olarak seçilip encümen üyesi olarak görev yapan 19 kişi hakkında soruşturma açılmasına izin verdi” açıklamasından. 
O açıklama şöyle devam etmiş: Soruşturma izni yazısında, Antalya Büyükşehir Belediyesi İştiraki ANET A.Ş. firmasının işlettiği, belediye personelinin kazayla ilgili denetim ve gözetim anlamında ihmalleri olup olmadığının değerlendirilmesi gerektiği kaydedildi. 
Antalya’daki Tünektepe Teleferik Hattı’nda 12 Nisan’da bir kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı ve 174 kişinin ise 23 saat boyunca havada mahsur kaldığı teleferik kazası ile ilgili ihmalleri olduğu ileri sürülen bu kişiler arasında belediyenin en tepesindeki bürokrat Cansel Tuncer de bulunuyor. 
VE İŞTE O İSİMLER 
Cansel Tuncer (Genel Sekreter-Encümen Başkanı) 
Abdurrahman Yılmaz (Eski encümen üyesi) 
Büşra Özdemir (Eski Encümen üyesi) 
Ramazan Özen (Eski Encümen üyesi) 
Ruhiye Sami (Encümen Üyesi-Yazı işleri ve Kararlar Diresi Bakanı) 
Hüsamettin Elmas (Encümen üyesi-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı) 

Gözde Arat (Ercümen üyesi-Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı) 
Tuncay Sarıhan (Eski Genel Sekreter Yardımcısı) 
Serkan Timuçin (Genel Sekreter Yardımcısı- Eski Fen İşleri Daire Başkanı) 
Nuri Nar (Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı) 
İbrahim Koşay (ABB Komisyon Başkanı-İnşaat Müh) 
Veli Oğuzhan Akman (ABB Komisyon Üyesi-Mak. Müh) 
Yaman Tandoğan (ABB Komisyon Üyesi-Elk Müh) 
Merve Keskin Aktoy (ABB Komisyon Üyesi-Elk Müh) 
Hande Balkan Turan (ABB Komisyon Üyesi-Elk Müh) 
Osman Yılmaz (Emlak Şube Müdürü) 
Aydın Aslan (Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Gerçekleştirme Görevlisi) 
Tolga Güral (Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Gerçekleştirme Görevlisi) 

İnanın bu liste gelince “Şaşırmadım desem” abartmış olurum. 
Neden mi? 
Teleferik kazasının Büyükşehir Belediye Encümen Üyesi Abdurrahman Yılmaz ile ne alakası var? Sorsak bir kere bile o teleferiğe binmemiş, hatta teleferik binasının olduğu Sarısu Mesire alanına iddia ediyorum uzunca bir zamandır gitmemiştir. 
Peki ya Emlak Şube Müdürü Osman Yılmaz’ın günahı ne? 
İkisinin de soyadlarının Yılmaz olmasından dolayı örnek verdim. Hiçbir akrabalıkları da yok, sadece tesadüf. 
Yoksa hiç yerinden kalkmayıp, 5-6 yerden de aralarında huzur hakkı ve maaş aldığı iddialarının 6 yıldır gündemden düşürülmediği Genel Sekreterden bahsedip geçmek en kolay olanı. 
Aslında hepsinin isimlerini tek tek sayıp “Suçlarını söyleyin Allah aşkına” diye haykıracağım da, tutturulacaklar işte bir ucundan da belli ki birileri mahkemeyi uzatmanın peşinde. 
Yani Başkan Mesut Kocagöz’ün tutukluluk halinin devamını. 
İnşallah yanılırım. 
Tıpkı futbolda top çevirirsin ya hani, adı da “Oyalama taktiğidir.” 
Mübarekler belediyede bürokrat bırakmamış. 
Bu ayın 11’inde yani Kurban Bayramı öncesi yapılacak olan ilk mahkemede önler bu şekilde tıkanacaksa eğer, bana göre bu vebalın ahı bir ömür boyu sürecektir. 
En azından bana göre. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.