UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Bu değişim hayra alamet mi!..

Bu değişim hayra alamet mi!..
Yayınlama: 10.06.2024
3
A+
A-

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken 23 Mayıs 2023 tarihinde Antalya İl Sağlık Müdürü olarak atanan Oğuz Karahan, 16 Ocak 2024’de görevden alındı. Karahan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne dönerken, yerine Mamak Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Evren Ekingen atandı.. 
Karahan açtığı göreve iade davasını kazandı ve önceki gün itibarıyla (Salı) Alanya’dan Antalya’ya gelerek göreve başladığı öğrenildi. 

Ben gerek önce görevden alınıp sonra mahkeme ile geri dönen Oğuz Karahan’ı da, yerine Mamak Devlet Hastanesi görevinden Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Evren Ekingen’i de kesinlikle tanımam. 
Ama isimlerini çok duydum. 
Tabiri caizse adlarıyla baya baya samimi olmadık değil. 
Yolda görsem yeminle insanlık gereği selam verip geçerim o kadar. 
Evren Ekingen’in eski SSK, bugünkü Antalya Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili uğraşlarını yakinen takip ettim. Açık söylemem gerekirse bugüne kadar kendisi ne net bir sonuç ortaya koyabildi ne de kendisinin gerçek fikrinin ne olduğunu söyleyebildi. 
Tabi bana göre. 
Dolayısıyla her geçtiğimiz gün, hafta, hatta ayları bir kenara bıraktım saatler dahi Ekingen’in aleyhine işlemeye yetti de arttı. 
Hal böyle olunca ben de dayanamadım, “Sana güvenmiyorum Müdür” başlığı atıp bir yazı kaleme aldım. 

Sanki koskoca İl Sağlık Müdürü’nün benim güvenime ihtiyacı varmış gibi!.. 
Dedim ki, “Antalya Atatürk Devlet Hastanesi garibanların sağlık yuvası, çok özel güvenceleridir. Doğru dürüst halk otobüsüne binecek parası olmayanların uğrak yeri eski SSK’nın hali ne olacak Müdür. Millet yıllardır merakla bekliyor.” 
O ne yaptı? 
Diyemedi ki, “Burası tel tel dökülüyor. Hizmet veremez hale geldi. Bir an evvel boşaltıp personeli de yeni açtığımız Şehir Hastanesine kaydıracağız.” 
Evet evet diyemedi. 
Ama niyet buydu. 
Mamak’tan gelip 5 aydır Orman’da kalıp, o kalmaları sırasında akşamları çaylı kahveli orman sohbetlerinde masaya yatırdıkları garibanın hastanesi eski SSK için ne yazık ki net olamadı. 
Olamamasına da bir noktaya kadar aslında saygı duymak gerekir. Zira Sağlık Bakanlığı’nın ne yıkım ne de yeniden yapım planlamasında Antalya Atatürk Devlet Hastanesi yok. 

Hem de 2024-2025 hatta 2026 planlamalarında bile bulunmuyor. 
O zaman biz Müdür’den neyi bekleyeceğiz? 
En azından susmasını olamaz mıydı? 
Susmadı. 
Doğal olarak da başta CHP Antalya Milletvekili-ki kendisinden milyon kez Allah razı olsun, biz de susmadık. 
Ben buradan sayın Arı’ya bir parantez açmak istiyorum. Kendisini il başkanlığından bu yana yakinen tanır hakikaten severim. En büyük özelliği de diğer vekiller gibi ulaşılmaz değil tam aksine çok kolay ulaşılabilen ve Antalya konularını kendisine amaç edinmiş birisi. Ben bunu beraberken bizzat gördüm ve yaşadım. 
Ayrıca eski SSK’da yani Atatürk Devlet Hastanesine yıllarını vermiş eski doktorlarımız olmak üzere, mevcut idarecileri ve tüm personelin yanı sıra mahalle muhtarları ve en önemlisi de garibanların korkunç duyarlılıklarını ve dayanışmalarını gördüm. 
Antalya’da elde kalmış en değerli gayrimenkullerin başında gelen söz konusu yer için o kadar çok peşkeş dedikoduları yapıldı ki insanın telaşa düşmemesi mümkün değildi. 
Bu nedenledir ki hastanemiz elimizden gidecek diye can siparane sarılmamız sırasında zaman zaman kırıcı olmuş olabiliriz. Af ola. 

Ama bu milletin eski SSK’nın akıbeti ile ilgili olarak Antalya Valisi Hulusi Şahin’in bizzat ağzından bir şeyler duymak istediğinin de altını itinayla çizmek isterim. 
Ve davayı kazanıp Salı günü görevinin başına dönen yeni müdür sen de hoş geldin. Dilerim uzun ömürlü olursun. 
Yine dilerim ki eski mevkidaşın gibi Atatürk Devlet Hastanesine Orman’dan bakmaz, Ormancı eşi ile yan yana yürümezsin. 
Zira o her gün ölüm vakaları haberlerinin geldiği Şehir Hastanesi’nin kadro oluşumu için personel ayartmakla meşgul de. 
Oysa istifa pahasına oraya gitmeyecek olanlarla dolu eski SSK.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.