UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Özgür Özel’den teleferik kazasında CHP’li başkanın tutuklanmasına tepki

Özgür Özel’den teleferik kazasında CHP’li başkanın tutuklanmasına tepki
Yayınlama: 15.04.2024
10
A+
A-

Özgür Özel, 1 kişinin öldüğü teleferik kazasında ihmali bulunduğu tespit edilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki göstererek, kararın siyasi olduğunu savundu.

Özgür Özel'den teleferik kazasında CHP'li başkanın tutuklanmasına tepki

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Özel, bayramda Antalya’da yaşanan teleferik kazasının ardından ihmali bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına sert ifadelerle tepki gösterdi.

“Karar hukuki değil siyasidir”

Özgür Özel, şu paylaşımda bulundu:

“Antalya’daki teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararını ve hukuki süreci yakından takip ediyoruz.

Ancak Soma’dan İliç’e hiçbirinde kamu görevlilerinin soruşturulmadığı gerçeği ortadayken bu karar hukuki değil siyasidir.

“Sırf partilimiz diye başkanımızı günah keçisi ilan edemezsiniz”

Kuşkusuz kazada dahli olan kim varsa kimsenin gözyaşına bakılmamalıdır. Bu kırmızı çizgimizdir.

Bu hassasiyetle teleferik kazasındaki adli soruşturmayı yakından takip etmeyi sürdüreceğiz ama sırf partilimiz diye başkanımızı günah keçisi ilan edemezsiniz.”

Ne olmuştu?

Bayram tatilinde Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi’nde, direklerden birisinin devrilmesi sonucu teleferik kazası yaşandı.

Teleferikte kabinlerden birinin düşmesi sonucu 1 vatandaşımız hayatını kaybetti.

17 vatandaşımız ise yaralandı.

137 kişinin tahliye edildiği teleferik faciasının ardından ihmaller ortaya çıktı.

Yürütülen soruşturmada olaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Tutuklananlar arasında ilgili dönemin ANET Genel Müdürü olan CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de olduğu öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.