UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra “Bozkurt” işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlattı. A Milli Takımımızın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. Milli futbolcumuz Merih Demiral, attığı 2 golün dışında Avusturya’ya inat yaptığı bozkurt selamıyla da dikkat çekmişti. Jude Bellingham’ın yaptığı ahlak dışı...
03.07.2024
0
Türkiye’de Suriyelilere karşı yabancı düşmanlığı yükselirken Mustafa Kemal Atatürk’e atfedilen ve aslı olmayan ‘Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir’ sözüne karşılık Atatürk’ün 1937’de bir yemekte sarf ettiği ‘Suriyeliler zeki, modern ve nazik insanlardır’ sözleri dolaşıma girdi. Son dönemde Türkiye, tehlikeli bir yabancı düşmanlığı provokasyonu ile karşı karşıya. Özellikle savaştan kaçarak Türkiye’ye...
03.07.2024
0
TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, zam oranlarına ilişkin olarak “Maaş ve ücretlerdeki erime bitsin artık” açıklamasını yaptı. Milyonlarca memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre...
03.07.2024
0
Ekonomi ve alım gücü konusunda eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, bir sene önceki 70 liralık market poşetini 170 liraya dolduramadıklarını söyledi. Türkiye’de seçim sonrası siyasi gündem yoğunluğu azaldı. Son dönemde ise ‘normalleşme, yumuşama’ söylemleriyle birlikte yeniden gündem yoğunluğu oluşurken en önemli maddelerden biri de ekonomi… Belli aralıklarla demeç vererek gündeme ilişkin...
03.07.2024
0

Antalya’nın vekilleri oldu mu!..

Antalya’nın vekilleri oldu mu!..
Yayınlama: 03.07.2024
3
A+
A-

2024 yılının dini bayramlar tatil kısmı da bilindiği üzere tamamlandı ve bir sonrakilere bakacağız. 

Artık 2025’e kadar özellikle kamu kurum çalışanlarını kapsayan 9 gün gibi baya baya hatırı sayılır günlerle dolu tatil söz konusu değil. 

Böyle olacak da yollar araçlara hasret mi kalacak? 

Ülkemde mazot-benzin pahalıymış!.. 

Kimin umurunda ya da kimi etkiler ki? 

Dün avarelik bu ya!, 

Gezinti yapıyorum. Karşıma şöyle bir yazı çıktı: Dünyaca ünlü şehirler listesinin başında gelen Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı tatiliyle birlikte Antalya’ya akın eden yerli ve yabancı turistler neye uğradıklarını şaşırdı.” 

Konu Antalya olunca gel de kulak kabartma arkadaş. 

Ve demiş ki haber de: Zaten kötü olan trafik bayram tatili ile birlikte iyice eziyet haline geldi. Antalya’nın en çok turist alan ilçelerinde biri olan Alanya’da yollar adeta kapandı.” 

Şaşırdık mı? 

Ülkemin normal yaşam tarzının tarifine kim şaşıracak? 

Alanya’da ki yerleşik yabancılar dahil hiç kimse. 

Ama bir gerçek var.  

“Yaşanan trafik sıkışıklığı gözleri merakla beklenen ve üzerinden aylar geçmesine rağmen hala başlamayan Antalya-Alanya otoyol projesine çevirdi. İhaleyi alan Limak A.Ş ise aylar geçmesine rağmen hala sessizliğini koruyor” vurgulaması. 

Ben demiyorum bayram haberini veren medya mensupları belirtmiş. 

Şaşırdım mı? 

Asla. 

Ben Antalya’da mesleğe 1986 yılında başladım. Ve benim ilk günlerimden bu yana yani tam 38 yıldır Antalya-Alanya yol yapımını duyuyorum hala da aynı sözler nakarat halinde tekrarlanıyor. 

Manavgat’ın çevre yolundaki üst geçit hariç Antalya-Alanya arasında bana 1 metrelik yol yapım çalışması gösterebilecek olan var mı? 

Olamaz. 

Çünkü yok. 

Kaç tane Belediye Başkanı gelip geçti. 

Kaç tane Ulaştırma Bakanı eskittik? 

A, B ya da C Partisi fark etmez Antalya’dan seçilip Ankara’ya giden en alttakinden tepelerde gezenlere kadar hepsine söylüyorum. 

 “Dünya kenti Antalya” diyoruz ya hep, bu şehri siz rezil rüsva ediyorsunuz.  

“Turizmin can damarı Alanya” tarifi edilir ya, Alanya’yı, Side, Belek, Antalya, Kemer ve Kaş’tan uzaklaştıran siz siyasilersiniz. 

Bırakın hızlı tren projesini, bir tramvay yapıp Antalya-Alanya arasına koysaydınız binlerce esnaf, aile ve üretici yıllar boyu ekmek yer Antalya’nın kendi kendine reklamı yapılır gelen turist de tüm güzelliklerimizi görüp ülkesine giderdi..  

Bir tramvaylık gücü dahi bulunmayanın Antalya Milletvekili ya da bakanı olsa ne yazar? 

Olmayın hiç olmazsa yok deriz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.