Fatih Gürbüz


Ülkücülük ile şaklabanlık arasında

Antalya özelinde başta olmak üzere Türkiye'de son zamanlarda ülkücü görünümlü ne olduğunu anlayamadığım yeni bir tür var.


Bu tür siyasi şaklabanlıkta sınır tanımıyor.

Elbette bir dönem MHP'de siyaset yapmış daha sonra başka siyasi partilere ikballeri için giden arkadaşlara alışmıştık. Bu bir tercih ve kişisel gelecek beklentisi  durumudur. 

Olanların tutum ve davranışları artık bana  çok tuhaf gelmiyor. 

Özetle başka partiye geçenler ile çok işimiz yok onlar bütün bir mazilerini yok ederek başka bir  dalgaya geçtiler.

İyi kötü idare ediyorlar. 

Anlayamadığım konu ise kendilerine hâlâ MHP'nin içinde olduklarını söyleyip bir yandan Sinan Ogancı, diğer yandan şucu bucu ama konuşurken hala MHP'liymiş gibi davranıp  fitne üreten şeytanlar.  

Bu arkadaşlar konuya başlarken MHP'den asla ayrılmam ama başındaki şöyle böyle diye klasik tatlı su kurnazlığı içinde cümleler kuruyor.

 Ayrılmaya da  paçası yemiyor. 

Böyle kutlu bir tarihi olan  maziden ayrılınca dımdızlak kalacağını, dönemsel partilerin teker teker yok olacağını ,eninde sonunda milliyetçiğin kalesi MHP'ye döneceğini bildikleri için içerdeymiş gibi davranıp HDP'lilerden daha çok eleştiri koyarak iflah olmaz bir muhalif anlayışıyla hareket ediyorlar.

Devlet Bahçeli ne yaptıysa bu arkadaşlara ? 

Küçük akıllarıyla etraflarına korunaklı bir ülkücülük zırhı ile sürekli bir polemik peşindeler. Diğerleri gibi çekip gitseler kimsenin umurunda olmaz. 

MHP zaten onların dimağının algı seviyelerinin çok uzağında bir siyasi parti. 

Bu arkadaşların içinde geçmişte Ülkü Ocaklarında görev alanlarda var.

Onlar yarım ağız muhalefet yaparak kem küm  ediyorlar. Yanlarında bulunan iflah olmaz sahte ülkücüler ise onların bu kem kümlerini çoğaltarak etkin ve yaygın bir muhalefet yapıyorlar. 

Dönemin koşullarına göre davranarak parti bu şahsiyetsizleri ne yazık ki ihraç etmiyor. 

Ya içindesindir  ya da dışında kardeşim, safını seç sabah akşam liderini eleştirip onun işaret ettiği kişiye oy vermeyeceksen ne işin var senin o partide ? Diye sorduğunda “Bu parti kimsenin babasının malı değil” diye saçma salak avam sokak ağzı ile cevap veriyorlar. 

Kimsenin babasının malı değil ama seninde ağzına pelesenk olacak kadar sahipsiz değil,  haddinizi bilin efendiler. 

Şehir hafızası ve parti hafızasını yok saymayın.

MHP gündelik siyasete  harcanacak bir parti değildir. Senin varlığınla yücelmez  yokluğunla küçülmez ama sen yaptıkların ile yarın bir gün MHP'nin içinde ezilirsin. 

Ben MHP'liyim ama oyumu şuna vereceğim muhabbetinin en alçak, en hain şekilde dile getirenler içinde ne yazık ki sözde arkadaşım dediğimiz insanlarda var.

Bu arkadaşların geliştirdiği argüman Ocak Kültüründen çok uzakta Antalya'nın konjektürel durumuna  göre pozisyon belirlemiş zavallılar olarak sahneye çıkıyorlar.

Sosyal medya aracılığı ile kendilerine rol veren bu zavallılara son sözüm  kendinize gelin , ya ülkücü gibi görünüp partiyi içten içe bölme çalışmalarınıza son verin ya da istediğiniz siyasi partide siyaset yapın. 

İlerleyen zamanlarda bu satırlardan isim isim bu şahısları yazmaya zorlamayın. 

Bir hukukumuz var. 

Ancak benim MHP ile hukukum hepsinin ötesindedir. 

Bunu  böyle bilin...