okan dilek


ÖZLENEN GELDİ!..

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prf.Dr. Özlenen Özkan atandı. Çoğunluğunun özlediği ve beklediği bir isim.


Dünya’da adını başarılı operasyonlar ile duyuran yüz nakli ile Akdeniz Üniversitesini daha çok tanınmasına katkı koyan eşi Ömer Özkan ile bu operasyonlara girerek ihtisas sahibi olduğu uzmanlık alanında muhteşem dokunuşlar yapan Prof.Dr. Özlenen Özkan Üniversitenin tüm dokularına da bu yenilemeyi yaparak  adeta yeni yüz, yeni kol, yeni yaşam ve hayat sunan müdahaleleri gerçekleştirecektir.

Üniversitenin daha ciddi  yönetilmesi ve yapılması gereken ancak ertelenen bir çok projenin tamamlanmasında hem kadın elinin hem de iş bilen yöneticilik kimliğinin ortaya çıkması kendini hızlı bir şekilde gösterecektir.  

Hani bir söz vardır arabaların arkasında yazar, “^Nazar Etme Ne Olur Çalış Senin de Olur” Özlenen Özkan böyle bir görevi belki hiç düşünmez iken sürecin bu yönde ilerlemesine yok demedi. Çünkü Üniversitenin gerek yönetiminde, gerekse Dünya Üniversiteleri kimliği yeri arayışının ihtiyaç duyduğu bir ortam da varlığı dikkat çeken bir bilim insanı doktor olarak gözler kendisine çevrildi.

-Hadi Canım Olur mu? Diyenlere işte en güzel cevap Cumhurbaşkanından geldi. Tercih edilmesine uzak ihtimal olarak bakılan Özlenen Özkan’ın atanmasında ki en büyük etkenin alangirli dalangirli inişli çıkışlı siyasi mevzulara isminin karışmamış olması yanında sadece sahip oldukları aylık maaşlar ve çok özel danışmanlık hizmetleri yanında başka bir gelire sahip olmayışlarıdır.

Kimileri bu işlerin para ile çözülmesi zihniyeti ile baktığı için yanıldıkları yer işte tam da burası olmuştur. Ömer ve Özlenen Özkan hocanın dikili bir ağacı bile yok denilecek konumda bir aile.

Her şeylerini insanlığa hizmet noktasında bakan, insanlığın ve hele hele Akdeniz Üniversitesinin Dünya da ki yerinin varlığının hissettirilmesinde etkin rol oynamış olan iki önemli insanın başarısı çoğunlukla Rektörler tarafından isimleri zikredilerek bu başarının anlatılmasında Rektör ön plana çıkmıştır ve konuşmuştur,, ekranda ve gazete sayfalarında rektör görülmüştür.

Şimdi filmin esas oyuncuları afişte yer alıyor, onların isimleri büyük puntolar ile yazılıyor, şimdi bu değerler hak ettikleri görevlerde yine insanlığa hizmet vermek için her zaman olduğu gibi gecesini gündüzüne katarak insanlığa dokunmaya devam edecek.

Özlenen Özkan’ın rektör olarak atanmış olması Dünya da ki vizyon yüzümüzün de bir ifadesi olmuştur. İnanıyorum ki Akdeniz Üniversitesinde sağlıktan üniversitenin ciddi bir şekilde yönetilmesi noktasında önemli değişikliklerin farkı kısa zamanda ortaya çıkacaktır.  Korkusuzca, net ve kararlı bir idareci nasıl oluyor bunu herkes görecek. Ne güzel ne güzel…