Fatih Gürbüz


Nusret Bayar’ın Satılık Kalemleri

CHP il Başkanı Nusret Bayar iş adamı kimliği ile siyasette mesafe kat etmeye çalışıyor.


Konjektürel koşulların getirdiği makama oturduğundan bu yana ne yazık ki bambaşka bir insana dönüştü. 

Oysa il başkanlığı seçim sürecinde çok daha insancıl ve herkesle iyi geçinmeye çalışan bir il başkanı görüntüsü vardı. Sonra siyasetin parametrelerine göre kendince bir yöntem geliştirdi. Kendine yeni hedefler koyan Bayar bunu kısa sürede etrafına hissettirdi. 

Kora kor mücadele örneği verme duygusu şımarık iş adamı duygusuyla karıştı. CHP’li yaptığı tutum ve davranışlarla ilgili en küçük eleştiri karşısında ‘bunlar satılık kalemler’ salvosunu sallamaya başladı. 

Allaha şükür bugüne kadar kalemimizi satmadık.

Ayrıca bu ucuz numaralara da karnımız tok, Bayar beni sanıyorum besleme adamları ile karıştırıyor.

O zaman Bayar’a sorularımızı tüm kamuoyu önünde sorarak başlayalım. 

Daha bugün ( 16 Eylül) Alanya’da katıldığın bir TV Programında Muhittin Böcek ile ilgili sorulan bir soruya ‘ Başkan Böcek şu anda yaşıyor’ cümlesini kurarak cevap vermeye başladı. Böcek’in ölümüne kilitlenmiş bir akıl bilinçaltına gizlediği kelimeyi işte böyle bir ifade eder. 

Kaldı ki söylediği cümleyi bir gaf yaptı refleksi ile dahi düzeltmedi… Muhittin Böcek yoğun bakıma alınır alınmaz kurtlar sofrasını kurup ‘ kimi başkan yapacağız? Diye bir birlerine soran bu zümre Allah aşkına neyin peşinde… 

CHP Antalya il başkanlığı, Muratpaşa Belediye başkanlığı, ilçe başkanları bu süreçte resmen çuvalladılar. Eski sendikacı Garip Erdoğan’ın tek tek meclis üyelerini arayarak ne düşünüyorsun diye sorması, il başkanının Böceğin hastalanmasından sonra 10 gün geçmesine rağmen gıkını çıkarmaması sosyal medyadan dahi bir açıklamada bulunmaması ve üstelik Böceğin oğlu Gökhan Böcek’i yalancı çıkaran açıklamalarda bulunması evlere şenlik bir durumdur.

İşte satılık basın dediği kişiler bunları dile getiren kalemler.

Bu arada körfezden gelen esintiler her zaman olduğu gibi ‘bilmiyorum’ numarası çekti. Bizde yedik oraya sonra sıra gelecek şimdilik bir kenarda dursun… 

Bak Nusret Bayar CHP il başkanı olman her kese ayar verebileceğini doğurmaz.

Sen sanırım beni ortak eylem yaptığın HDPKK’lı Remziye Tosun ile karıştırdın, ya da genel merkezde görev alması için bin takla attığın ismini buradan şimdilik yazmayacağım o bayan mı sandın?  Toplumu koranavirüse karşı uyarıp iktidara laf çakarken karantina da fink atarken buluştuğun gazetecilerden biri mi sandın? 

Meclis aritmetiği hesapları yapan senin meclis üyelerin senin başkanlarındı. Böcek vefat edecek senin hesabın tutacaktı. Ancak senin tüm hesabını Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bozdu. Onlar sonuna kadar Başkan Böcek’in yanında devletin tüm imkânlarını seferber ederek sinsi planlarınızı bozdu. Satılık kalemler muhabbeti ile bu ağır hatalarınızdan hedef şaşırtmaya sakın çalışmayın. Kral Çıplak bunu tüm kamuoyu zaten biliyor artık. 

Ha bir de senin Muratpaşa İlçe Başkanın var. Onun açıklamaları tam bir evlere şenlik açıklamaydı. Neymiş efendim Antalya’da bir iş adamı iktidardan birini başkan yapacakmış.

Hasan Şahin ne kadar yasa bilmeyen birisin önce otur yasa oku sonra bu ucuz hedef şaşırtma taktiklerini bırak, neyse her kuşun eti yenmez

Nusret Bayar, aslında karşında meslekte 30 yılını vermiş emekliliği hak etmiş bir gazeteci olarak şunu söyleyebilirim sen önce bir olay karşısında haklı olduğunu bilimsel olarak açıklamak zorundasın.

Öyle kuru sıkı laflar bize hafif gelir.