Hüseyin Cahit Arıtürk


NE ÇEKTİN BE MURATPAŞA

Büyükşehir belediyeler kanunu ile 1999 yılında ilçe olarak belirlenen Muratpaşa’da 1999 yerel seçimlerini Doğruyol Partisi adayı rahmetli Mehmet MANAVOGLU


kazanmış, oluşturduğu meclis üyeleri ile birlikte müthiş çalışmaları sonucunda şu anda Muratpaşa’daki birçok tesis yapılmış ve veya projeleri hazırlanmıştır. İmar planları yapılmış yeni yerleşim alanları hazırlanmış ve Muratpaşa adeta yeniden doğmuştur.Muratpaşa Belediye binasının yapımına o yıllarda başlanılmış birtakım müteahhit sorunları nedeni ile bina ve meydan daha sonra bitirilmiştir.1999 seçimlerinde ise Süleyman EVCİLMEN Doğruyol ve Anavatan partilerinin arasından DSP'den aday gösterilmiş aradan başkan olarak seçilmiştir. Muhteşem Süleyman bey kumbaradan seçimi kazanmış ve 15 yıl Muratpaşa’da başkanlık yapmıştır.2004 seçimlerinde yeni kurulan AKPARTİ’nin adayı üçbin kadar bir oy farkı ile seçimi kaybetmiş ve Süleyman bey başkanlığına devam etmiştir. Kısaca Muratpaşa aslan sosyal demokratların söyledikleri gibi CEHAP’nin kalesi asla olmamıştır.Muratpaşa her dönem merkez sağın kalesi olmuştur.AKPARTİ’nin 2004 seçimlerinde Büyükşehir’i kazanması bunun çok net örneğidir. 

Muratpaşa Sn.Evcilmen ile özellikle başkanın özel ilgi alanı olan bayan voleybol takımının başarıları ve laylaylom belediyeciliğinde çağ atlamıştır.Muratpaşa bayan voleybol takımının başarıları Sn.Evcilmen’i 15 yıl Muratpaşa’da başkanlık yapmasının en büyük nedenlerinden biri olmuştur. Manavoğlu döneminde çağ atlayan güzelim Muratpaşa, Evcilmen döneminde hizmet fakiri haline gelmiş birçok ilimizden daha büyük bir nüfusa sahip olan Muratpaşa çöküş dönemine girmiştir. Aynı dönemlerde Kepez de AKPARTİ rüzgârı esmeye başlamış ve Hakan TÜTÜNCÜ ile inanılmaz bir hizmet almıştır. Bugün, Kepez ve Hakan TÜTÜNCÜ Ülke genelinde dahi yapılan hizmetler ile herkesin takdirini toplamıştır. 

2014 seçimlerinde CEHAPE’nin voleybol meraklısı Süleyman efendiyi aday göstermemesi sonucu, voleybolcu Süleyman abi DSP'den aday olmuş ve seçimi sanatçı kimlikli Sn. Avukat Ümit UYSAL bey seçimi kazanmış zihniyet değişmediği için güzelim Muratpaşa çöküş dönemine devam etmiştir. 

2019 seçimlerinde gitarist avukatımız seçimi tekrar kazanmış ve Muratpaşa’nın çilesi devam etmiş ve de bu zulmün 3 yıl daha süreceği öngörülmektedir. Hakkındaki birtakım iddialar doğrultusunda İçişleri bakanlığı tarafından görevinden el çektirilmez ise 2024'e kadar Muratpaşa da görevine devam edecektir.Evcilmenin voleybol merakından sonra Sn. avukatında gitar ve vitamin niyetine karışık meyve suyu içme merakı ile görev süresini tamamlamanın keyfini yaşamaktadır. Sevgili komşumuzun bu karışık meyve suyu içme merakı tüm Muratpaşa çalışanlarının bilgileri dahilindedir.Muratpaşa’nın cadde ve sokakları savaş halindeki Suriye sokaklarını andırmakta çöpler etrafa saçılmakta, güzelim Kaleiçinde vatandaşın en yoğun olduğu öğleden sonra saatlerinde toplanmakta ve defalarca bizzat bendenizin müracaatlarına personelimiz yeterli değil sadece bir defa çöp toplayabiliyoruz denilmiştir. Yapılan birkaç dandik park bahçe dışında gözle görülür hiçbir hizmeti yoktur. 

Bu arada hakkını yemeyelim kendisi çok iyi bir müzisyendir çıktığı Tv programlarında gerçekten sanatçı kimliği le göz doldurmuştur. 

Yaptığı en güzel iş Erdal İnönü ve Fenerdeki belediyenin işletmiş olduğu kafeteryada Antalya'nın en ucuz birahanesini hizmete sunmuş olmasıdır. Aslan demokratlarımız CEHAPEli Sn. gitarist avukatımızın bu hizmetinden son derece memnundur. Nasıl olmasınlar ki bakkal fiyatına soğutulmuş bardaklarda yanında patates kızartması ile buz gibi biralarını içmektedirler.Kırcami imar planındaki müthiş becerisizliğine türlü bahaneler uydurarak istinaf mahkemesini kazanacağız sakın yerlerinizi satmayın demeye devam etmektedir. Bu arada sanırım ateş suyu karışık meyve suyunu fazla kaçırdığı bir gün Muratpaşa çevresi duvarlar ile çevrili mahallenin çok güzel bir kapalı sitesindeki bir vatandaşın şikâyeti üzerine bir villa sahibinin kendi arsasına yaptığı tahta pergolayı başlarına yıkmış ve birde 300 bin TL ye yakın para cezası vermiştir.Muratpaşa’nın kendi sorumluluğundaki cadde ve sokaklarda yüzlerce restoran cafe vs nin kendi sınırları içinde değil direk kaldırım işgallerine göz yummaya devam etmektedir. Demek ki kendi özel mülkünde kimseyi rahatsız etmeden ahşaptan gölgelik yapan vatandaş komşu, kaldırımları ve binaların ortak mülkiyetinde resmen kapalı alan yapan komşu olmuştur.Muratpaşa’nın en güzel parkı olan eski mezbahanın yanındaki parkta defi hacet edecek bir yer bile yapmayı beceremeyen ateş suyu meraklısı Sn. avukat vatandasın yaptığı pergolasını başına yıkmayı başarmıştır. 

Kadersiz Muratpaşa bu zulmü hak ediyor mu acaba, sorumuz budur.CEHAPE’nin aslan başkanına sonsuz başarılar diliyor ateş suyu karışık meyve suyu merakından bir an önce vazgeçmesini diliyorum. 

Sevgi ve saygılarımla. 

 

Hani derler ya insanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş, bende seni merak edeyim, sende geliver. 

Cemal Süreya