okan dilek


Muhittin Böcek güçleneyim derken…

​​​​​​​Eşref Ural’ın CHP ye yeniden üyeliğe kabul edilip edilmeyeceği mevzusu için CHP il Başkanı ve beraberindekiler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme gerçekleştirdi.


Dört gözle beklenen görüşmenin sonucu”nda “eski AKP’li Kepez Belediye Meclis üyesi Eşref Ural'ın, parti geleneği ve hiyerarşisi yok sayılarak üye yapılmaya çalışılması da masada konuşulan konular arasındaydı. Partimizden istifa ederken ağza alınmayacak ithamlarda bulunan, tekrar partimize dönme çabaları kamuoyunda ve örgüt tabanında büyük tepki uyandıran Eşref Ural ile ilgili örgütümüzün ve partililerimizin görüşlerini ve düşüncelerini Genel Başkanımıza aktardık. Genel Başkanımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”şeklinde açıklamanın ardından muallakta kalan bu açıklamanın ardından net bir açıklama daha yapıldı ki Eşref Ural’ın VETO yediği duyuruldu.

Tam bu noktada mevzuyu Genel Başkan Kılıçdaroğlu şunu düşünmüş müdür ?

-Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e de bir sorsa mıydık?

Aslında Eşref Ural’ın yeniden CHP ye girişi yapılmasının planı Muhittin Böcek’in taktiği. Muhittin Böcek Antalya da güçleneyim derken, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve İl Başkanlığına gol atmak istediği ayan beyan ortada. Yaşanan tüm bu gelişmeler karşısında CHP  İlçe Teşkilatı ve Başkanlığı Eşref Ural konusunda genel merkeze götürülmesi  amatör bir siyasetçi görüntüsü çizmiştir. İlçe Başkanlğına ve partiye etmediği söylemediği sinkaflı söz bırakmayan Eşref Ural partiye kazandırılmaya çalışıldı. Kepez CHP ilçe amatörlüğüne yenildiği görüntüsü ortaya çıktığı aşikar. Kepez CHP bu kadro ve anlayışla, yanlış hesaplamalar ve beklentilerle başarılı olabilmesi zor ihtimal.

Gelelim Büyükşehir Sevdalısı CHP li yerel yönetim başkanlarının birbirini yeme, birbirine düşme, yalandan görüntü verip, “Aramızda bir şey yok. Biz yine partimiz için çalışıyoruz” teranenesine. Görün bakın Mustafa Akaydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden hiçbir farklı görüntüye tanıklık etmeyeceğiz. Ümit Uysal ve Muhittin Böcek’in birbirleriyle olan  siyaseten görüntüsü seçimlerde nasıl patlayacak hep birlikte bir kez daha göreceğiz.

Yani vatandaş yenilikler ve yeni hizmetler için boş yere beklediği açıkça ortada. Kimsenin bir şey yaptığı ürettiği Antalya gibi bir Dünya Kenti için yapılması gereken dev projeleri hayata geçirme gibi bir derdi yok. Varsa yoksa koltuk, varsa yoksa  iç çekişme vs. Kılıçdaroğlu Eşref Ural’ın yeniden kayıt olup olmaması konusunda ki düşüncesini net ortaya koyduğu anlaşılıyor. Muhittin Böcek’in istediği bu kez olmadı. Ama Eşref Ural’ı hariçten dışardan değerlendirir, elinde tutmak ister mi onu da hep birlikte göreceğiz.