Fatih Gürbüz


Milliyetçi görünümlülerde rüzgar nereye eser?

MHP’de işler yolunda gitmiyor ama gidiyormuş gibi gösteriliyor. Bu da sadece kendini kandırmaktan öteye gitmiyor.


Yaşanan pandemi sürecinde siyasal hiçbir aktivasyon ne yazık ki şartlar gereği yapılamadı. Daha sonra ise bu pandemi sürecinde ki rehavet ne yazık ki bazı teşkilatların üzerinden hiç kalkmadı.

Görülüyor ki parti bir tek sadece üst düzeyde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konjekteründe ilerliyor.

Yukarda lider düğmeye basıyor ama aşağıda ne yazık ki yaprak kımıldamıyor. Yüzlerce teşkilatı olan ve binlerce yöneticisi olan büyük siyasi parti olmasına rağmen liderin paylaşımlarına sosyal medya üzerinden ne destek verildiği ne de destek verenlere omuz atıldığı ayan beyan gözükmekte.

Bir ayağı başka partide bir ayağı MHP’deymiş gibi çok sayıda insan rüzgarın nasıl eseceğini bekliyor.

Mevcutlarda yukarıda sağlanan Cumhur İttifakı gücünden değilde şeklinden faydalanmaya çalışıyor.

Tüm bunları neden söylüyorum. Aslında uzun süredir yazmayı düşündüğüm fakat beklemeye aldığım bir konuydu.

2023 vizyonu yukarda şekillenmiş ve mücadele verilirken aşağıda ise bir kış uykusuna yatıldığı uyanmayı da kimsenin düşünmediği görülüyor gibi. Tabi bu konular yukarıya nasıl yansıtılıyor bilemiyorum.

Yaşanmış bir mevzuyu isimleri açıklamadan birlikte hatırlayalım.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin, döneminde Antalya teşkilat Başkanının altı ay gibi bir süre derinmesine rağmen (x) isim bir ilçe başkanlığına atanıyor. Bu ismin atanmaması için Antalya Teşkilat başkanı elinde belge ve resimler olduğunu sıkıntı olacağını göstererek direniyor. Yani AK Parti ile ittifak olmadan önce MHP’de görev yapmış bir ismin MHP aleyhinde AK Parti lehine seçim çalışmaları yaparken çekilen görüntü o dönemin teşkilat başkanını sıkıntıya düşüreceği için direnç altı ay sürmüştü.

(x) isim Şevkat Çetin tarafından atanıyor. Tabi bölgedeki partililer ve meclis üyeleri ayaklanıyor. Bu (x) isim görevinden alınsın diye bir heyet Ankara’nın yolunu tutuyor. Tabi bu arada resimler medyaya sızıyor haber çıkıyor. Heyet dosyaya bunları da koyarak Genel merkeze ulaşıyor.

Genel merkezde Teşkilat  Başkanı, ”Bir aday çıkartın seçimle yıkın” diyerek başlarından savsaklıyor.

Heyet bir yolunu buluyor ellerindeki dosyayla MHP Lideri Bahçeli’ye ulaşıyor. Sorunu anlatıyorlar lider elini masaya vuruyor (Söyledikleri bende kalsın) ve ilçe başkanı için üç isim istiyor. Heyetin içi rahatlıyor ve Antalya’ya yola çıkıyor. (x) isim daha koltuğa oturmadan heyet Antalya’ya ulaşmadan verilen üç isimden bir tanesi ilçe başkanlığına atanıyor.

Tabi mevzu burada bitmiyor. Aynı gün akşam aslında hiç suçu yokken altı ay boyunca olmasın diye direnen dönemin il başkanı da görevden alınıyor. Tüm ihale İl başkanına yıkılıyor.

Bu yaşanan hikaye aslında aşağıda birilerinin siyasi çıkarları doğrultusunda yapılıyor ama lidere yansımıyor. Yansıdığında da bedeli çok ağır oluyor. Aynı (x) isim bir yolunu buluyor ve bir gün bile oturamadığı hatta hiç hak etmediği koltuğa tekraren oturtuluyor.

Aynı (x) isimle ilgili yaşanmış başka bir olayı da anlatayım ki Lider-Teşkilat-Doktrin ne hallere gelmiş görelim. Yerel seçimlerde MHP adayının olduğu bir bölgeye aynı siyasi görüşten bir gazeteci destek veriyor. Gazetecinin desteği bölgede karşıt partileri çok rahatsız ediyor.

Bu arada MHP’nin rakibi devletin sırlarını ifşa eden ünlü bir FETÖcünün kardeşini meclis üyesi gösteriyor ve gazeteci kamuoyunu bilgilendirme adına gazetelere ve televizyonlara manşet olan ismin kardeşinin rakip partiden aday olduğunu ve listede yer aldığını haber yapıyor.

Üç gün boyunca gece geç saatlerde gazeteci farklı farklı telefonlardan gelen tehditlerle sindirilmeye çalışıyor, MHP’ye hakaretler ediliyor FETÖcü zat övülüyor ve konu adliyeye intikal ediyor. Gazeteci o (x)  başkanı arayarak telefoın numaralarını veriyor. Bu numaralara bir bakar mısın bizim teşkilatla bir alakası var mı ya da orası küçük tanıdık geliyor mu diyor.

(x) şahıs tanımadığını söylüyor mevzuyu kapatıyor.

Telefon numaralarından sonra şahıslar ortaya çıkıyor ve ifadeler alınıyor yargılama süreci başlıyor. Dava sonuca gitmeye başladıkça (x) şahıs ortak arkadaşlarını devreye sokarak davaya vazgeçmesini istiyor.

(x) şahıs tanımadığı beyan ederken, harekete hakaret eden FETÖ uzantılı şahıslardan bir tanesinin abisinin yanında yönetici olduğu öğreniliyor.

Böyle bir mevzuyu neden görmezden gelindiği bilinmez ama (x) şahıs davasına liderine hakaret eden şahısların yargılandığı sürece ceza almamaları için sizce neden müdahil olmuştur.

  1. İş bilmezlikten
  2. - Satmaya alışkın olduğu için
  3. Ne olursa olsun bana bir şey olmaz dediği için

Şimdi yaşanmışlar ve yaşanacaklar aleni bir şekilde açıkca görülüyor. Liderden yana taraf olamayanların yarın hangi tarafta yer alacakları merakla bekleniyor…

Not: Bu arada belge ve isimler istenildiği takdirde üst yönetime verilir...