yaşar tabur


Terörle ayar çekmek


Fransa tarihinde görülmemiş bir saldırıda,Te Charlie Hebdo dergisi hedef alındı ve bu terörist saldırı on iki kişinin canına mal oldu.Neden bu dergi ve neden Fransa?

Bu mizah dergisi,son yıllarda özellikle Peygamber Efendimize  yapmış olduğu aşağılayıcı yayınlarla ünlü oldu.Hıristiyanlık ve Musevilik ile ilgili benzer yayınlar yapmış olsa da, Peygamber Efendimize karşı yayınları ünlenmesini sağladı.Anlayacağınız, yapılacak terörist faaliyet için,dünyada 11Eylül infialine benzeyen etki yapabilecek nitelikleri taşıyordu ve bu yüzden hedef seçildi.    

Neden Fransa konusuna gelecek olursak;eski cumhurbaşkanı Sarkozy döneminde,Merkel`in Almanyası ile birlikte Fransalmanya olalarak anılan dayanışma sayesinde,siyonizme çok büyük destekler sağlamışlardı.

Yeni dönemde,Cumhurbaşkanı Hollande`la birlikte bu destek sona erdi.Bütün bunların üstüne,geçtiğimiz aylarda Fransız Parlementosu Filistin Devleti`nin tanınması konusunda bir tavsiye kararı aldı.

Hollande,bununla da yetinmeyip Suriye iç savaşı konusunda,Türk Hükümeti`nin tezlerine destek verdiğini, tüm dünyaya duyurdu.

Bütün bunlar,Fransız yönetiminin ekseninin kaydığının bariz işaretleri idi ve ayar yapılma ihtiyacı doğmuştu.Karşılık bulması ve ses getirmesi için yapılacak terörist faaliyetin,İslami kimlik taşıması önemliydi ve öyle yapıldı.Aynı 11 eylül terörit saldırısında olduğu gibi iş müslümanların üzerine yıkıldı.

Her şey tıkırında yürümeye devam etti.Allahü Ekber nidaları ile katiller hünerlerini sergiledi,dünya şoka girdi ve biz müslümanlar bir kez daha mahçub olduk.

Bundan sonra özrün bini bir para,savunma yapmaya gayret.Müslüman coğrafyasında,günlük olarak bu sayıdan fazla insan terörist saldırıda hayatını kaybediyor olsa da onların kıymeti harbiyesi yok.

Dünyanın patronlarının insanları ölünce ancak,insan yarine koyuluyor ve bir uçtan bir uca kainat ayağa kalkıyor.

Amacına çok da hizmet etmiş olan bir terörist faaliyeti dünya insanlığı gördü.Algı operasyonları için yapılan 11 eylül gibi terörist faaliyetler,başta dünya insanlığını ve müslümanları ayarlamaya yetip de arttı bile .Bu son saldırı da iyi ses getirdi ve algı oluştu.Müslümanlar ve diğer milletler ayara geldi.

Fakat Fransız yönetiminin ayara gelip gelmediğini ilerleyen günlerde görme fırsatı bulabileceğiz.Ayrıca siyonizme karşı duracak ülkelere de bir mesaj verilmiş oldu.Eskiden olduğu gibi İsrail`in menfaatlerini bütün platformlarda savunmaya başlayan bir Fransa gördüğümüz taktirde,ayar sağlanmış demek olacaktır.