okan dilek


Eşref Ural’ın son selfisi !

Eşref Ural küçülen CHP’nin büyümeyecek siyasi davranışından kaçanlar gemisinde yer alanlardan sadece bir tanesi. İşin garip yanı AK Parti siyaseti içinde bulunanlara haris düşman gözlerle ve sözlerle bakan CHP’nin kendi kadrolarından kopup gidenlerin ardından,


Ben o tarafı da beğenmedim. Geri Geldim” diyerek kapısını açması da ilginç.

Demek ki CHP, AK Parti siyasetine ve ülkeye hizmet edişiyle ilgili hatta hatta AK Parti çatısı altında siyaset yapanlara bir garezi yok. Eğer böyle bakmamış olsaydı Eşref Ural’a kapıyı açar mıydı ?Demek ki CHP nin AK Parti de siyaset yapan, politikacılar ile bir alıp veremediği yok. Bakmayın siz televizyonlarda ve yazılı basında AK Partililere ve siyaset yapanlara hışımla sesleniyor olmalarına.

Eşref Ural’ın AK Parti kadrolarına dahil olması CHP içinde yaşanan kaosun bir sonucuydu aslında. Antalya CHP sinde senaryo aslında yine aynı devam etmekte. Yer bulma, yer edinme, masa, sandalye, koltuk vs. Bunun içinde yer bulmanın yollarını iyi bilmek gerekiyor. Eşref Ural ne yaptı?

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile her fırsatta yan yana geldi, Hakan Başkanla şurdayız, Hakan Başkanla Selfi, Hakan Başkanla yedik içtik, konuştuk Selfi de selfi, paylaşım da paylaşım. Bu Selfilerin altından bir şey çıkar mı çıkmaz mı diye düşünmedim değil hani. Aha da patladı. Günlerdir Eşref Ural’ın son selfisi konuşuluyor.

Eşref Ural her geçen gün kirlenen ve menfaat, çıkar ilişkilerine odaklanmış anlayışın tam da adresi olmuştur. Eşref Ural’ın yaptığı bu davranış Türk Siyasetinde ne ilk ne de son olacak. Onun gibi anlayışta olanlar, ‘Yer isteyip, masa isteyip de tercih edilmeyenler” bu şaşırtan tercihleri her zaman yapacaktır. Hakan Tütüncü Başkan’ın bulunmuş olduğu yönetim masasında çeşitli siyasi düşünceelere sahip meclis üyeleri arasında ki strateji ve koordinasyonu iyi kuramamış olsaydı bugün Kepez de Atını Süren Kovboylar saymakla bitmeyecekti. Ancak son seçimlerde kendisini seçim akşamı sırtını dönen ve CHP nin adayını arayarak başarılar dileyen kimi müdür ve bürokratlarını hala görevde tutuyor olması hazmedilecek bir durum değil. Kimsenin ekmeği ile oynamam. Kimin olduğunu da söylemem benim gazeteciliğime sığmaz.. Dedim ya Hakan Tütüncü strateji ve koordinasyonu iyi kurgulayan bir başkan. O zaman bu satışçıların kim olduğunu da gayet iyi biliyordur. Biliyordur da biten üçüncü dönem belediye başkanlığı nedeniyle şimdilik tozu dumana katmadan yürümeye devam ediyor.

Gelelim Eşref Ural’ın Son Selfisine. Eşref Ural Türk Siyasetinde CHP den ayrılarak siyasetin kirli ayak oyunlarına alet olmadan AK Partinin AK sayfalarında yer almaya geldiğini  belirtmiş bir isim olarak kendisine parti de kapılar açıldı, meclis üyeliği verildi. Eşref Ural yerine seçimlerde günlerdir, gece gündüz parasıyla, maneviyatıyla, çevresiyle mahalle mahalle dolaşarak partinin tabanını oluşturmuş meclis üyesi adayları tercih edilmeyip CHP den gelmiş bu siyasetçiyi tepeden inme meclis üyeliği verilmesi işte böyle Selfi fotoğrafları sonuçlarını gösterir herkese.

Olmadı Eşref Ural. Bu davranış hiç de seçmenin tasvip edeceği bir davranış değil. Bir yörük havasında, bir zeybek havasında oynamak yorar insanı. Kendine göre bir oyun belirlemişsin kendin çalıp kendin oynuyorsun. Zaten bu oyunun figürleri bizim ahlak ve erdem değerlerimizle bir alakası da yok. O yüzden kimse de öğrenmek istemez. Buna ancak Kendin çalıp kendin söyleme denir lügat ta. Hadi çek bir selfi daha, görelim fotoğrafını. 

Not: Hakan Tütüncü Başkan bundan sonra yanında selfi çeken meclis üyeleri olursa bir kez daha düşünmesi gerekecek  Ya da vatandaş dışında bir selfi çekimi yapan olursa Eşref Ural aklına gelecek.