Vedat Gürhan


Belediye icraatta!...

‘Antalya’da gazeteci için tek malzeme kaynağı Belediye mi’ sorularını duyar gibi oldum da.,


Hayır Belediye değil.,

Ama emin olun Belediyeler.

‘Belediye mi’ derken kelime tekilleşiyor. Ben de o nedenle, ‘Belediyeler’ diyorum ki, “Gazeteci takık halde yazmasına devam ediyor demesinler” cümlesinin peşineyim.

Kaldı ki niye takayım ya da takık gibi davranayım?

O tür kişilik ucuz kişiliklerdir.

Ve bazı hatta profesörlük mertebesine ulaşanlarda bile rastlanılır o tür karakterdeki insanlara. Emin olun ilkokul mezunu kişilikli insanların hal ve davranışını mumla arayacağın güya okumuşlar bolca vardır benim ülkemde..

“Belediye değil Belediyeler” dedik ya.,

Hiçbir Belediye yada başkanını ayırt etmeden varsa malzeme.,

Hiç kimse kusura bakmasın ay çiçeği gibi çitletir dururuz.

Hem de vatandaşın sorunu kendi sorunumuz olarak görme sorumluluğunun verdiği haz ile.

İcraatta olan bir belediyeye de alkış tutmak kamuoyu adına boynumuzun borcudur.

Misal mi?.,

Ekdağ Lara Plajı'nda tedbirli deniz keyfi

Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ Lara Plajı Sosyal Tesisleri, normalleşme süreci ve kontrollü yeni sosyal hayata uygun olarak yaz sezonunda misafirlerini ağırlıyor.

-Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin böylesine önemli (!) bir projesini duyurmak da biz gazetecilerin önemli görevlerinden birisidir..

Misal-2

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Patara’da adı sanı duyulmamış sanatçılarla konser etkinli düzenleyip, “Dostlar alış verişte görsün” gibi sunumlarını.,

Misal-3

Antalya’nın Büyükşehir Belediyesi  Pandemi öneminde 1600 vatandaşa evde sağlık hizmeti vermesi gibi!.

Misal-4

Antalya Büyükşehir Belediyesi yol kenarlarındaki indi-bindi ücretlerini kaldırdı, 15 dakikalık bekleme sürecinde oto park ücreti yok.

Yav arkadaş ben demiyorum tüm bunları. Antalya Büyükşehir Belediyesi, “İcraatlarım” diyerek yaptığı çalışmalarını servis ettiği basına kendisi söylüyor kendisi..

Koskoca Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı icraatlardan bir iki örnek sadece. Oysa öyleleri var ki, “Bu ne ya bu da iş mi Allah aşkına” diye tepki bile gösterecekleriniz var aralarında.

Misal mı?

Menderes Türel döneminde başlayıp hala sıkça nöbetçi hizmet çalışması gibi algı yaratılmaya başlayan gurup yolu yapıldı, yapılıyor, yapılacak vurgulamaları.

Medya’ya servis edecekleri kayda değer bir haber bulamayınca, “Yetiş gurup yolcuları.”