Hüseyin Cahit Arıtürk


ATTALOS KRALİÇESİNİN MACERALARI

Bilindigi üzere Attalos kralı Küçük Hüsamettin in atadıgıı kral,çe hoşafles Attalos u yöenetmeye  devam ediyor..


Son günlerde Antalya nın çok degerli  bir gazetecisinin haberlerine göre kral,çe müthiş işler becermiş.

Bu arada hoşafles bu gazeteci ile ilgili aslı astarı olmayan iftiralar uydurarak kendisine  komplo kuruluyor algısını yaratmaya .çalışmaktadır.

Nasıl  kraliçe yapıldıgını unutmuş  gibi , şehri dedigim dedik çaldıgım düdük misali keyfe keder yönetmeye devam etmektedir.Hep söyledigimiz gibi işin ilginç yanı bu duruma şehrin belediye meclis üyelerininç iktidar ortagı meclis üyelerının vede şehrin milletvekillerinin bu duruma kayıtsız kalmalarıdır.

Attalos şehri maalesef kiyafetsiz mühterisler olan hoiafles ve samimi arkadaşı meclisi yöneten ablamız sn avukat paspalya  tarafından yönetilmektedir.

Ulaçım desen tam bir rezalet tranvaya biniyorsun konuşan bılgısayar kart vizenizi yaptırın diye feryat eder.Vize için  2.5 mılyon kişinin yasadıgı Antalya da ulaşım aç nin sehir merkezindeki ofis ana baba günü gibi.Bu nasıl bir mantıktır inananılacak gçbi degil.Presnses paspalya adındaki ulaşımın başındakı avukat  hayatında bir bakkal dükkanı bile yönetmemis bir kiyafetsiz  avukat şirketi yönetmekte.

Kaleiçi yatlimanındaki rezillikler devam ediyor.Bir tane Allahın kulu kaleiçine giidp ne olup bittigini bile incelemiyor.Buradan bir kez daha iletiyorum kaleçinde oluşacak herhangi bir yangın ve vaye deniz kirliliginde soroumlu kral kucuk husamettindir.Kral yüksek lisansını hangi medresde bitirmi bilemıyorum ama hukuk ile sorumluluk ile hic bir ilgisinin olmadıgı maalesef gün gibi ortadadır.

Yasalardan yönetmeliklerden sadece cahil cühela yöneticiler korkmazlar.Çunku başlarına ne gelcegını bilmezler.Yüksek lisanlı kralımız bu durumları sanıyorum bilmemekte veya kraliçe tarafından yanlş yönlendirilmektedir.

Falezlerin aydınlatma işini dahi sıvıl toplum örgütlerine anlatamıyan belediye projeyi rafa kaldırmaktan başka bir öare bulamadı.

Balbey mahallesine yuzlerce toplantı yaptılar sunu yapacaz bunu yapacaz dediler sonuç mafiş.Haşim İşcan mahallesi için projenin hayalini bile kuramadılar.

Attalos un idare binası bomboş  kimsecikler oratda yok giriş çıkışlar bomboş beledıyeye ölü topragı serilmiş gibi.

Kraliçe hoiafles belediyenin makam aracı ile anasını ve babasını kendısı ve veya şoförü aracılıgı ile gezdirip tekrar evlerine bırakmaktaçbelediyenin makam aracını aile büyüklerinin hizmetine tahsis etmektedir.

Daha neler neler maydonozlu köfteler.Attalos halkı hiç hak etmedigi bu kiyafetsiz muhterislerden kurtulmanın yolunu bulmaya çalışmakta ve şehirde krala karşı müthis bir muhalefet oluşmaktadırçElim kırılsaydı da oyumu vermeseydim diyenlerin sayısı  müthis çogalmaktadır. 

Sevgili kral vatandaşın sesine artık kulak ver lütfen.

Allah selamet versin.

 Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine! Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

Cemal süreya.