Fatih Gürbüz


Antalya'da bir  kooperatif  dolandırıcılığı (Bölüm 1) 

Antalya'da son günlerde yaşanan bazı olaylar akıllara durgunluk verecek nitelikte gelişiyor.


Bir kooperatif üzerinden yüzlerce  vatandaş mağdur edildi.

Bu konuyla ilgili gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Olayların arkasında Ankaralı  bir iş adamı olduğunu öğrendim. Bu sözde  iş adamı görünümlü kişinin daha önce dolandırıcılık ve yağmalamadan ağır cezada yargılandığı ve hala durulmadığı anlaşılıyor. 

Mağdur vatandaşların yaşadıklarını araştırdıkça  bu dönemde kimsenin cesaret edemeyeceği dolandırıcılık işlerine rastladım. Tüm isimler belgeler , dönen para trafikleri hangi yöntemle insanları kandırdıkları çok net bir şekilde ortada. Kripto para dolandırıcıları bile bunların yanında acemi kalır.

Konuyla ilgili görseller bilgiler belgeler havada uçuşuyor.

Kepez Mahallesi'nde sözde kooperatifin tombul başkanı midesi çok geniş arkadaş ve onun havarisi  millete daire vereceklerini söyleyerek dolandırdıkları insanları oyalamaya devam ediyor.             

Onların isyanı çok yakında tüm Türkiye'de yankı bulacağından en ufak bir kaygım bulunmuyor. Çok sevdiğimiz bir televizyon ekibine konu çoktan iletilmiş durumda...

Devlet yetkililerine buradan sesleniyorum.

Birinin yurt dışı çıkış yasağı var ama diğerleri son bir kaç kişi daha dolandırıp yurt dışına tüyme peşindeler. 

İsterseniz bu işi nasıl organize ediyorlar anlatayım.

Yani hikaye şöyle başlıyor. Önce yarım kalmış bir inşaat ile  kooperatif arasında sözleşme yapılıyor.

İnşaata hemen bir kaç usta bulunuyor ve inşaat  sözde ilerliyor. Noter üzerinden sözde kooperatife üye yapılarak satış yapılıyor. Ancak inşaat sahibinin elinde 20 daire varsa 450 -500 kişiye sözde daire satılıyor.

İnşaat sahibi de sözde haber yokmuş gibi davranarak para tatlı geldiği için ses çıkarmıyor.

Millet resmen dolandırılıyor.

İçlerinde çok sevdiğim ülkücü camianın tanınmış isimlerinin olması da  ayrıca olayı benim tarafımdan anlamlı kılıyor. 

İşin özü devlet kooperatiflerde bu türden dolandırıcılığı önlemek ağır yaptırım ve ceza koysa dahi bu korkusuz dolandırıcılar bana  bir şey olmaz mantığıyla  hareket etmeye devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde tüm bilgi belge ve isimleri ile bu dolandırıcıların ipliğini pazara çıkaracağımı şimdiden söyleyeyim.