okan dilek


Al Sana Almanya

Bugün Almanya yani ACI VATAN dediğimiz ülke de üçüncü kuşak nesil yaşam sürüyor. Büyük Babalarımızın, Babamızın, amca dayı yenge teyzelerimizin akın akın çalışmak için gittiği Almanya yı Almanya yapan Hizmet Gücü Türklerin ta kendisi olduğu asla yadsınamaz.


AL SANA ALMANYA !
Bugün Almanya yani ACI VATAN dediğimiz ülke de üçüncü kuşak nesil yaşam sürüyor. Büyük Babalarımızın, Babamızın, amca dayı yenge teyzelerimizin akın akın çalışmak için gittiği Almanya yı Almanya yapan Hizmet Gücü Türklerin ta kendisi olduğu asla yadsınamaz. Günler günleri, haftalar ayları, yıllar yılları kovaladı ve tam aradan 60 yıl geçti. Neler olmadı ki bu süre içinde. Türk vatandaşlarımızın evlerinin yakılarak katledilmesi, Türklerin kullandığı ibadethane, lokanta, kahvehanelere yapılan saldırılar. Herşeye göğüs geren Türkler bugün Avrupanın orta yerinde artık yüksek güç olarak biliniyor. Artık Almanya bu eziyet davranışları azaltmış ve hatta terk etmiş Türklerin istenmeyen ülke insanı olarak görmeyi bırakmış durumda. Almanya şimdi ülke içi sorunlar ile boğuşuyor. Bir dönemin Alman kanunları diye adledilen yasa ve uygulamaları ile katı kuralları dilden dile dolaşan Almanya gittikçe mutsuzlaşıyor ve mutsuz nüfus sayısını arttırıyor. Salt para kazanmak ve çalışmanın ötesinde insanların birşey yapmadığı Otokontrolün cenneti olarak adından söz ettiren Almanya da kaybolan düzenden kokular yükseliyor.
Hemde öyle böyle değil, çöplerin toplanmadığı, oto yol ve karayolu araçların kullandığı güzergahlar pislik ve leş içerisinde. Dışarda Alman vatandaşlar maske takmıyor. Takanı ise garipseyerek bakıyor. iş yerlerinde isteyen maske takıyor. Maske ile işi biten yollara gelişigüzel maskeleri atıyor. 
Alman acımasızlığı ise kimi zaman bir polis denetlemesinde ortaya çıkıyor ve sadece bu yönünü koruduğu ortaya çıkıyor. 
Almanya Almanya dedikleri Avrupa'nın ortasında değerlerini kaybetmeye başladığı açık bir şekilde görülüyor. Kendi ülke insanına dahi gerektiği özen ve itinayı gösterme duruşunu kaybetmiş Almanya bugün Bulgar, Suriyeli, Mısır, Afrikalı ile uğraşmaya başlamış durumda. Bu ülkelerin kültürsüzlüğü karşısında ne yapacağını bilmeyen Alman Hükümeti 60 yıldır üzerine her defasında çökmeyi marifet saydığı Türklere şimdiye kadar yaptıklarının utancını yaşıyor. 
"Keşke Her ülke insanı Türkler gibi olsa" sözünü yüksek sesle söylemeye başlayan Almanya, sahip olduğu teknoloji ile çirkin yüzünü örtmeye çalışıyor. Ne kadar uğraşrssa uğraşsın Almanya'nın ülkede ki temiz yüzü her geçen gün çamura batıyor, Türkiye ye özentisi artıyor. Böyle olmamış olsaydı tatile çıkacak olan vatandaşına Türkiye ye Gitmeyeceksin' der miydi ? Almanya hükümeti de gayet iyi biliyorki Türkiye yaşanacak bir ülke, Türkiye temiz, yerel yönetim ve ülke yöneticilerinin ortaya koyduğu yaşanabilir bir çevre için verilen mücadelede elde ettiği başarının yakın tanığı. Ülkemizde yerel yönetimlerin özellikle çevre temizliğine verdiği önem Avrupa nın bir çok ülkesinde benim diyen şehirlerin çok çok önünde hizmet vermektedir. Yollarımızın temizliği, şehir içinde ki temizlik hijyene önem verilmesi en önemli çaba olduğu ülkemizi ziyaret edenlerce görülen en dikkat çeken konu. AL SANA ALMANYA derken insanlığı ve dayanışmayı kaybetmiş özelliğinden söz etmedik bile...