okan dilek


Akın Akın Akdeniz Üniversitesine

Son günlerde Rektör Prof.Dr.Özlenen Özkan’ın makamı yeni projeler, yeni anlaşmalar, yeni dayanışma ve işbirliği görüşmeleri ile dolup taşmakta.


Son günlerde Rektör Prof.Dr.Özlenen Özkan’ın makamı yeni projeler, yeni anlaşmalar, yeni dayanışma ve işbirliği görüşmeleri ile dolup taşmakta. Şimdiye kadar görülmemiş bir ilgi ve ziyaretler gerçekleşmekte Akdeniz Üniversitesine. Bu tamamen ‘Açık Kapı’ ve Şeffaf Duruş’un bir görüntüsüdür.  Rektör Özlenen Özkan’ın tüm bu görüşmeleri büyük bir nezaketle ev sahibi olmanın nezaketi ile her görüşe açık ve uygulanabilir tüm projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi için gösterdiği özveri, sürat takdire şayandır.

Özellikle eğitim ve öğretimde Akdeniz Üniversitenin var olan potansiyelini ortaya çıkartmak için yapılan ziyaretler en hızlı gerçekleşen imzalar olmakta. Son olarak Adalet ve Hukuk konusunda öğrencilerin ve Adliyenin menfaatine olacak muhteşem projenin altına imza atıldı. Bu yazıyı yazarken kim bilir kaç kurum, görüşme için ziyaret randevusu istedi sayısını bilmek zor.

Rektör Özlenen Özkan’ın Akdeniz Üniversitesinin varlığı ve potansiyelini ortaya koymak için gösterdiği tanıtımda ki yoğun mesaisi Hastanenin sessiz sedasız yüzlerce hastanın sağlığına kavuştuğunu, yeni tedavi yöntemlerinin ülkemizde belki de Dünya da ilk uygulamalar olduğunu henüz duyurmaya sıra bile gelmedi.

Sağlık ve sağlık alanında yeni müdahaleler konusuna değinmişken Prof.Dr.Ömer Özkan Hocamızın Yüz ve Kol nakillerinde Dünya ya nam salan Üniversitemizin daha neler yapabileceği konusu merakla beklenmiyor değil hani. Yani Ömer Özkan hoca yüz ve kol nakli, kadavradan rahim naklinden mutlu yuvaları şenlendiren sonuçları ortaya çıkaran şehrimizin ve hastanemizin en büyük kazancı. Yani televizyon dizisinde seslenilen o cümlenin gerçek ve tam da karşılığı Bizim Mucize Doktorumuz, Bizim Mucizemiz ! Yeni yöntem ve operasyonlarını merakla bekliyoruz. İnanıyoruz ki yine Dünya yı yerinden sallayacak, ülkemizin gururla söz edeceği TIP insanı olarak anılmayı sürdürecektir. Ne diyorduk Akdeniz Üniversitesine Akın var Akın….Ne güzel ne güzel