Yeni nesle yeni okul

Son yıllarda eğitimde çıtayı yükselten Antalya'da eğitimin yeni sesi olabilecek bir kampüs daha açılıyor. Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından olan Yükseliş Koleji, son sistem teknoloji ile donatılmış eğitim kampüsünü tamamlayarak açılış gününü beklem

Eğitimde başarının artmaya başladığı illerden olan olan Antalya'da şimdi yeni bir kampüs daha açılıyor. Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından olan ve eğitimde büyük başarılar yakalayan, yetiştirdiği binlerce mezun öğrencilerin başarılı iş ve meslek hayatı ile haklı gurur yaşayan Yükseliş Koleji şimdi de Antalya'da kampüs açıyor. Uzun yıllar eğitimin içerisinde olan ve başarılı projelere imza atan Ali Özenç'in kuruculuğunda açılacak olan dev kampuste hazırlıklar son aşamaya geldi. Yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda kurulan kampüste Laboratuarlardan, kapalı ve açık spor salonlarına, müzik ve jimnastik odalarından çok özel sınıflara kadar her türlü konforun düşünüldüğü eğitim kampüsü pandemi kurallarına uygun olarak hazırlanan sınıflarda 17 Ağustos itibarı ile ilk dersini yapmaya başlayacak.

Her türlü hijyen, mesafe ve maske tedbirlerini aldıklarını, gerek okul bahçesinde gerekse sınıflarda Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kurallara uygun olarak hazırlıkları tamamladıklarını belirten Yükseliş Koleji Antakya Kampüsü Kurucusu Ali Özenç "Antalya'ya yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul,  ve Fen Lisesi bölümlerimizle gelecek nesillere çok iyi birer birey yetiştirmek için artık hazırız. Okulumuz hazır, sistemimiz hazır, kadromuz hazır. Artık ilk ders zilinin çalacağı 17 Ağustos'u heyecanla bekliyoruz. Antalya'da eğitimde yeni ses yeni bir nefes olacağız. Yükseliş geleneğini devam ettirerek ülkemize başarılı birerler yetiştirme azim ve gayreti ile çalışacağız. Milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.