Türk askeri, Libya'da siviller için tehdit oluşturan mayınları temizlemeye başladı! İşte ilk görüntüler

Son dakika haberi... Türk askeri, Libya'da siviller için tehdit oluşturan mayın ve el yapımı patlayıcıları (EYP) temizlemeye başladı. Bakanlık, Twitter'dan o anlara ait görüntüleri paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, 'da, darbeci 'in işgal ettiği bölgelerin kurtarılmasıyla birlikte Hafter milislerinin döşediği mayınların teker teker temizlendiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (), Birleşmiş Milletler'in tanıdığı Libya Hükümeti'nin davetiyle bölgede Libya ordusuna eğitim ve danışmanlık desteği verdiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Darbeci General Hafter'in işgal ettiği bölgelerin kurtarılmasıyla masum sivillerin zarar görmemesi ve evlerine emniyetle dönüşlerini kolaylaştırmak maksadıyla TSK bomba imha uzmanları ve METİ timleri tarafından darbeci Hafter güçlerince döşenmiş tuzaklı patlayıcılar ve mayın sistemlerinin temizlenmesi ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına başlandı."

arbeci General Hafter’in Libya’da işgal ettiği bölgelerin kurtarılmasıyla birlikte bomba imha uzmanlarımız da huzur ve güven ortamını sağlamak, sivillerin evlerine dönüşlerini kolaylaştırmak için tuzaklanmış mayın ve EYP’leri temizlemeye başladı.https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1362020-61232 …

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle


T.C. Millî Savunma Bakanlığı@tcsavunma