Neza gönenç
20.12.2020 10:00:02
Bilmiyorum konyaaltı bu chp den nexaman kurtulacak bu hainlerden bir türlü kurtulamadık sizi tebrik ediyorum mücadeleye devam bunlarla inşallah kazanırız..

O Parkın adı şehit Astsubay Esma Çevik olacak

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Belediyesi’nin 3 Aralık’ta gerçekleştirilen meclis toplantısında, Sarısu’daki bir çocuk parkına EMEK Partisi Üyesi Korkmaz Tedik'in isminin verilmesine tepkisini sürdürüyor.

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Belediyesi’nin 3 Aralık’ta gerçekleştirilen meclis toplantısında, Sarısu’daki bir çocuk parkına 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı'nda gerçekleşen patlamada hayatını kaybeden EMEK Partisi Üyesi Korkmaz Tedik'in isminin verilmesine tepkisini sürdürüyor. Meclis toplantısında oy çokluğuyla alınan karara karşı çıkan AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, İlçe Kadın ve Gençlik kollarıyla birlikte imza kampanyası başlattı. Parka Korkmaz Tedik yerine geçtiğimiz yıl Aralık ayında Şırnak’ta imha etmeye çalıştığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik’in isminin verilmesini isteyen teşkilat, Konyaaltı Belediyesi karşısındaki sahil, 5M Migros, Liman Bankamatikler ve Uncalı Banio önü olmak üzere 4 noktada stant kurarak imza toplamaya başladı. Online olarak da başlatılan kampanya, 18 Aralık Cuma günü akşamına kadar devam edecek.

 

İmza kampanyasının startını Konyaaltı Belediye Binası karşısındaki sahilde kurulan stanttan veren AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, burada bir basın açıklaması yaparak Tedik’in terör sempatizanı olduğunu iddia etti. Konyaaltı Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri tarafından alınan kararla Sarısu’da bulunan parka Korkmaz Tedik isminin verildiğini hatırlatan Bayar, “Biz vatanperverler, vatan, bayrak, millet, devlet sevdalıları olarak bu karara karşı imza kampanyası başlatma kararı aldık” dedi. Bayar, 4 bölge ile birlikte 2 gün önce online olarak da başlatılan kampanyada toplanan imza sayısının kısa sürede 2 bine yaklaştığını bildirdi.

 

3 Aralık’taki Meclis toplantısında MHP ile birlikte AK Partili üyelerin karara karşı çıktıklarına dikkat çeken Bayar, “Buna rağmen CHP’li meclis üyeleriyle Belediye Başkanı Semih Esen, bu kararın alınabileceğini belirtti. Biz pandemi sürecinde olduğumuzu hatırlatarak şehit olan doktorlarımızdan birinin isminin verilmesini önerdik. Maalesef istemediler. Daha sonra şehidimiz Astsubay Esma Çevik’in aileleriyle görüştük. Bundan onur duyacaklarını belirttiler” diye konuştu.

 

“Bu kampanyayı başlattık ki artık vatan hainlerinin hiçbir yerde isimlerinin olmaması. Bunların davası bu ülkeyi bölmek, parçalamak. Biz ve bizim gibi vatan sevdalıları olduğu sürece bir tanesi bile bu memleketten nemalanamayacak” diyen Bayar, “Bu arkadaşın ismi Muratpaşa’daki bir parka geçtiğimiz yıl verildi. Yetmezmiş gibi Konyaaltı’na da bu ismi koymak istiyorlar. Bu ne aştır, sevgidir? onu anlayamadık. Bize göre bunların aşkı vatan aşkı değil. Biz yeri geldiğinde elimizi de göğsümüzü de taşın altına koyarız” ifadelerini kullandı.

 

“Amacımız Sarısu’daki parka şehidimiz Esma Çevik’in ismini yazdırmak. İnşallah bunu başaracağız” diyen Bayar, “Bizim davamız ülke davası. Kimseyi ayrıştırmıyor, ötekileştirmiyoruz ama vatan bölmek isteyenlerin her daim karşısındayız. Vatan, millet, bayrak, devlet sevdalısı bütün partiler bizim başımızın tacı ama vatan haini olan hangi parti olursa olsun, kim olursa olsun her daim karşısındayız. Derdimiz devlet, vatan, millet, bayrak” diye konuştu.