MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan Hatay'daki orman yangınına ilişkin açıklama:

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan Hatay'daki orman yangınına ilişkin açıklama:

ISPARTA (AA) - MHP Grup Baskanvekili Erkan Akçay, Hatay'daki orman yanginina iliskin, "Türkiye olarak deyim yerindeyse cigerlerimiz yanmaktadir. Terör örgütlerinin sözcüleri çesitli paylasimlarla bir terör propagandasi yapiyor." dedi.

Partisinin Isparta Il Baskanligi 13. Olagan Kongresine katilan Akçay, gazetecilere yaptigi açiklamada, temmuz, agustos, eylül ve ekim aylarinda Türkiye ve dünyada orman yanginlarinin yaygin oldugunu söyledi.

Hatay'daki yangindan üzüntü duydugunu belirten Akçay, sunlari kaydetti:

"Türkiye olarak deyim yerindeyse cigerlerimiz yanmaktadir. Terör örgütlerinin sözcüleri çesitli paylasimlarla bir terör propagandasi yapiyor. Dilegimiz o dur ki bu yapilan tahkikatlar bir an evvel neticelendirilerek bu sabotaj ihtimalinin gerçek olup olmadigi hususunun aydinliga kavusturulmasi gerekiyor. Orman yanginindan zarar gören vatandaslarimizin yaralarinin bir an evvel sarilmasi, yanan ormanlarin yerine tekrar agaçlar dikilerek uzun vadeli de olsa bir telafi edilme yoluna gedilmesi gerekir."

- Terörle mücadele

Türkiye'de terörle çok etkin bir mücadele edildigini vurgulayan Akçay, mücadelenin hem yurt içi hem de yurt disinda kararlilikla sürdügünü ifade etti.

Teröristlerin, akil ve ruh sagligi bozuk, ülke, vatan ve insanlik düsmani olduguna vurgu yapan Akçay, "Terörle mücadele, son terörist yok edilene, öyküsel yapilarina kadar yok edilip tamamen çökertilene kadar devam edecek. Çünkü, terör örgütleri ne kadar az kalirsa kalsin mutlaka sesini duyurmak ve faaliyetleri yürüttügünü göstermek için her türlü çilginligi yapmaya müsait." diye konustu.


Haber Kaynak : Anadolu haber ajansı