Kolejdeki kaçak havuz yıkılıyor

İmar Barışı sırasında Yapı Kayıt Belgesi alınıp İstek Okulları Lara Koleji yapılan binadaki havuzun kaçak yapıldığı belirlendi. Muratpaşa Belediyesi yıkım kararı verdi

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bulunan İstek Okulları Lara Koleji'nin bahçesine yapılan yüzme havuzunun kaçak olduğu ortaya çıktı. Projeye aykırı ve kaçak olduğu tespit edilen havuz için Muratpaşa Belediyesi tarafından 22 bin lira imar cezası, 5 bin 600 lira ise idari para cezası kesildi. Belediye, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Güzeloba Mahallesi'nde 5979 ada 01 parselde bulunan daha önce başka bir özel okula ait arazi İstek Okulları Lara Koleji'ne İhsan Gültekin tarafından kiralandı. Yerleşke içinde bulunan 3 blok ve güvenlik kulübesi için bina sahibinin Yapı Kayıt Belgesi alıp imar barışı ödemesi yaparak boş alanda havuz inşa edildiği tespit edildi.
 

SEYYAR BAHANESİ
İlk aşamada seyyar havuz olarak gösterilen ve inşaatına başlanılan proje zamanla kapalı havuza dönüştürüldü. Kampus içindeki A ve B olmak üzere iki blok birleştirilip tek blok olarak gösterilirken havuzunun için üçüncü blok olarak gösterildiği öğrenildi. Ayrıca okulun havuzlu olması nedeniyle velilerden yüksek miktarda kayıt parası istendiği iddia edildi.
 

YIKIM GERÇEKLEŞECEK
Yaşanan gelişmeler üzerine okulun güneydoğu cephesinde bulunan kapalı havuzun ruhsatlı projeye aykırı ve kaçak olduğu ortaya çıktı. Okula verilen yasal süre sonunda gerekli hususların düzeltilmemesi nedeniyle tekrar 4 bin 649 lira para ceza uygulandı. Elektrik ve su hizmetlerinin kesilmesi kararı verilen İstek Okulları Lara Koleji'nin havuzu Muratpaşa Belediyesi Encümen kararı ile yıkılacak. Yıkım programında olan ancak pandemi süreciyle birlikte ötelenen karar, bu bir hafta içinde uygulanacak.

Kaynak:Sabah Gazetesi