Kılıçdaroğlu, Adana’da CHP’ye üye katılım programında konuştu:

Kılıçdaroğlu, Adana’da CHP’ye üye katılım programında konuştu:

ADANA (AA) - CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Cumhuriyet Halk Parti'li olmanin kendine göre özel bir agirligi ve sorumlulugu oldugunu belirterek, "Cumhuriyet Halk Parti'li olmanin bir maliyeti vardir. Cumhuriyet Halk Parti'li olan kisi en fazla fedakarlikta bulunan kisidir." dedi.

Kiliçdaroglu, CHP Adana Il Baskanliginin bir otelde düzenledigi üye katilim programinda, partiye katilanlara tesekkür etti.

Türkiye'nin yeni bir siyaset anlayisina ihtiyaci oldugunu belirten Kiliçdaroglu, söyle devam etti:

"Bu, Türkiye'de yönetimin saglikli olmamasindan kaynaklaniyor. Fakirin, yoksulun, issizin hakkini korumak zorundayiz, haksizliga ugrayanin hakkini teslim etmek zorundayiz. Siyaset zenginlesme, köseyi dönme araci olmaktan çikarilmali. Yeni katildiniz, hepinize tesekkür ederim. Bizim siyaset anlayisimiz, hiç kimsenin kimligini siyaset konusu yapmayiz. Ikincisi hiç kimsenin inancini siyaset konusu yapmayiz, herkesin inancina saygi gösteririz. Yasam tarzi konusunda da biz siyaset yapmayiz. Bizim siyaset anlayisimiz, bir çocuk yataga aç giriyorsa, biz o gece rahat uyumayiz. O çocugun karnini doymasi lazim. Bir evde bir issiz varsa o evde huzur olmaz."

Türkiye'nin zengin, imkanlari çok olan bir ülke oldugunu dile getiren Kiliçdaroglu, "Fakat nasil oluyor da hala 21. yüzyilin Türkiye'sinde yüz binlerce kisi pazar artiklarindan ya da çöp konteynerinden besleniyor? Bir eksigimiz, yanlisimiz var. Onun bize oy verip vermedigine bakmaksizin onun sorununu çözmek zorundayiz. Yani daha genis bir pencereden daha insani bir pencereden topluma bakmak zorundayiz. Cumhuriyet Halk Parti'li olmanin kendine göre özel bir agirligi ve sorumlulugu vardir. Cumhuriyet Halk Partili olmanin bir maliyeti vardir. Cumhuriyet Halk Parti'li olan kisi en fazla fedakarlikta bulunan kisidir." diye konustu.

Yeni üyelerden partinin programini, düsüncelerini genis kitlelere anlatmasini isteyen Kiliçdaroglu, "Bizim ailemiz güzel bir aile. Eksigimiz, yanlisimiz var mi, var olabilir. Her insanin hatasi, kusuru olabilir. Ama biz eksikliklerimiz hatirlatildigi zaman onu düzeltmeye, hatamiz oldugu zaman düzeltmeye çalisiriz." dedi.

Konusmasinin ardindan Kiliçdaroglu, partiye katilanlara rozetlerini takti.

CHP lideri, üye katilimi öncesi kentteki Türkmen dernekleri yöneticileriyle basina kapali görüsme gerçeklestirdi.

Kiliçdaroglu, daha sonra Sariçam ve Yüregir ilçesi mahalle muhtarlariyla basina kapali bir araya geldi.