HDP'li bir milletvekili koronavirüse yakalandı

Parti tarafından yapılan açıklamada, ismi açıklanmayan HDP'li vekilin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

HDP'li bir milletvekili koronavirüse yakalandı #1

Koronavirüs salgınında yayılım devam ederken, TBMM'de de vaka sayılarında artış yaşanıyor. Günde 400 testin yapıldığı Meclis'te, HDP'li bir vekilde koronavirüs tespit edildi.

MECLİS'TEKİ VAKA SAYISI 19 OLDU

Mecliste bugüne kadar 19 kişide virüse rastlandı. Meclis yönetiminin milletvekili ile temaslı bulunanların test yapmalarını istediği belirtildi.

HDP, İSMİ GİZLİ TUTTU

HDP, bir vekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyururken, söz konusu vekilin tedavisinin devam ettiği ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, "Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

HDP'li bir milletvekili koronavirüse yakalandı #2