Eşref Ural'ı CHP Genel Merkezi VETO etti

..

CHP'den istifa ederek 12 arkadaşıyla AK Parti'yle geçen Meclis Üyesi Eşref Ural, o dönemlerde ayrıldığı partisi için düzenlediği basın toplantısında "Bizans Sarayı", "Fetö"  suçlaması yapmıştı. Pandemi sürecinde yeni partisi vatandaşın sorunlarını gidermek için mücadele ederken, Eşref Ural'ın koltuk derdine düştüğü iddia edildi. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye o zorlu dönemde destek olmak yerine mesaj atarak "Ya beni başkan yardımcısı yaparsın ya da istifa ederim" tehditiinde bulunduğu iddiaları da yer alıyor.

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz taraından parti il başkanı ve yöneticilerine haber vermeden Ankara'ya götürülen Eşref Ural'ın geçmiş dönemdeki CHP'ye hakaret içeren videolar  sosyal medyada yayınlanmaya başlayınca, gol atmak isteyen Kurnaz, gol yemiş oldu.

Eşref Ural'ın açıklamalarından bi haber olan CHP Genel merkezi'nde paldır küldür Eşref Ural ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotosu paylaşılarak açıklama yapılırken, CHP Genel merkezi'ne Antalya teşkilatlarının ve CHP'lilerin tepkisi üzerine önce kabul edilen parti üyeliği daha sonra veto edildiği iddia ediliyor. Kısa süreliğine hakaret ettiği CHP'de yer alan Eşref Ural vetonun ardından partisiz kaldı.