CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan Hatay'daki orman yangınına ilişkin açıklama:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan Hatay'daki orman yangınına ilişkin açıklama:

HATAY (AA) - CHP Genel Baskan Yardimcisi Ali Öztunç, Hatay'da çikan ve kontrol altina alinan yanginla ilgili açiklamada bulundu.

Öztunç, partisinin Hatay Il Baskanliginda yaptigi açiklamada, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun talimatiyla Hatay'a geldiklerini söyledi.

Yanginin etkili oldugu Yaylacik, Kisecik, Yeniköy ve Seldiren mahallelerinde çesitli incelemelerde bulunduklarini aktaran Öztunç, vatandaslara geçmis olsun dileginde bulundu.

"Bu kadar büyük bir orman yanginini daha önce görmemistim. 3 bin ile 3 bin 500 hektar arasi bir orman alani yanmis." diyen Öztunç, yanginin her yönüyle arastirilmasi gerektigini belirtti.

Öztunç, sunlari kaydetti:

"Bu yangini kim ve kimler çikarttiysa, her ne sebeple çikartildiysa o sorumlular mutlaka bulunmalidir. Yanan bölgelerde ormanlasma olmali. Sorumlulular mutlaka bulunmali, yanan agaçlarin yerine yeniden agaç dikilmeli. Hiç kimse buralarda baska hesaba girmesin, buna izin vermeyiz."

Öztunç'a temaslarinda CHP Hatay milletvekilleri Suzan Sahin, Mehmet Güzelmansur, Ismet Tokdemir, Serkan Topal ile CHP Adana milletvekilleri Orhan Sümer ve Müzeyyen Sevkin de eslik etti.

Haber Kaynak : Anadolu haber ajansı