CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

HATAY (AA) - Aralarinda genel baskan yardimcilari, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri bulunan CHP Ekonomi Masasi heyeti, Hatay'da is dünyasi temsilcileriyle bir araya geldi.

"CHP Ekonomi Otobüsü" adi verilen üzeri giydirilmis otobüsle kente gelen Genel Baskan Yardimcisi ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, genel baskan yardimcilari Ahmet Akin, Fethi Açikel ve Veli Agbaba ile bazi milletvekilleri, CHP Il Baskanligini ziyaret etti.

Öztrak, burada yaptigi konusmada, her gün sahada olacaklarini söyledi. Milletin erken seçim istedigini savunan Öztrak, "Millet, artik 'Bir an önce önüme sandik gelsin' diye bekliyor. Biz daha geçen seçimin yapildiginin ertesi sabahi örgütlerimizle, genel merkezimizle seçime hazirdik. Erken seçime haziriz. Millet 'sirtimdaki yükü daha fazla arttirmasinlar' diye erken seçim istiyor, notlarini veriyor." diye konustu.

- "Ülkenin meselelerini çözmeye talibiz"

Heyet daha sonra, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasinda (ATSO) is insanlariyla toplanti yapti.

Öztrak, buradaki sunumunda, Türkiye'nin ekonomi yönetimini elestirerek ülkenin uzunca bir süredir buhranda oldugunu ileri sürdü. Hukuk devleti ve demokrasi, üreten Türkiye, güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirligi kapsayan 4 ayakli stratejiyle Türk ekonomisinin düzelebilecegini belirten Öztrak, sunlari kaydetti:

"Türkiye'nin içine düsürüldügü bu sikintidan çikabilmesi için yeni kurallara, yeni kurumlara ve yeni kadrolara ihtiyaci var. Biz de kadrolarimizla bugün buraya bir kismini getirdigimiz arkadaslarimizla 'Ülkenin meselelerini çözmeye talibiz' diyoruz. Bizim yaklasimimiz, 'Bu 4 ayakli strateji olmadan bu ülke bu krizden, sikintidan çikmaz' diyoruz."

Öztrak'in konusmasinin ardindan toplanti basina kapali devam etti.


Haber Kaynak : Anadolu haber ajansı