Burdur'da Kovid-19'a yakalanan 54 hastadan 51'i sağlığına kavuştu

Burdur'da Kovid-19'a yakalanan 54 hastadan 51'i sağlığına kavuştu

BURDUR (AA) - Burdur'da simdiye kadar yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan 54 hastadan 51'i tedavilerinin ardindan taburcu edildi.

Vali Hasan Sildak, Il Milli Egitim Müdürlügü Konferans Salonu'nda düzenledigi toplantida, salginda iki aylik bir süreyi geride biraktiklarini söyledi.

Il genelinde su ana kadar 54 vaka görüldügünü anlatan Sildak, kronik rahatsizligi bulunan 2 kisinin vefat ettigini bildirdi.

Sildak, hastalardan 51'inin iyilestigini belirterek, söyle konustu:

"Sadece bir hastamizin tedavisi devam ediyor, durumu iyiye gidiyor. Aldigimiz her türlü tedbirin ayri ayri ise yaradigini gördük. Çeltik ilçesinde ortaya çikan 30 vaka bir taziye ziyaretinden kaynaklandi. Tam 30 vatandasimiz burada maalesef hastaliga yakalanmis oldu. Bundan dolayi ilçemizde çok siki bir karantina tedbiri uyguladik. Bu tedbiri uygulamamis olsaydik yayilim yükselebilir, baska yerlesim yerlerine de siçrama olabilirdi. Allah'a sükür böyle bir seyi yasamadik, insanlarimiz da sabir gösterdi. Karantinadaki vatandaslarimizin her türlü ihtiyacini Vefa gruplarimizla temin ettik, tarimsal faaliyetlerine izin verdik, kimsenin bir magduriyeti olusmadi."

Ramazan Bayrami ile ilgili de uyarida bulunan Sildak, komsular arasinda, apartman içlerinde bile bayramlasma faaliyetinin olmamasi gerektigini kaydetti.