EN KÜÇÜK SABİHA GÖKÇEN

Sabiha Gökçen Anaokulunda eğitim alan Beril KILIÇ Cessna 172 ile uçarak gökyüzü ile tanıştı. Uçağın kokpitini gördüğünde çok heyecanlanan Beril KILIÇ uçmanın ve gökyüzünde olmanın heyecanını yaşadı.

Türk Hava Kurumu Gökçen A.Ş.?ye bağlı THK Uçuş Akademisi Pilotlarından Ali DOĞRUÖZ tarafından Cessna 172 eğitim uçağı ile yapılan uçuşun öncesinde kadın?ın havacılıktaki yeri, önemi ve yapılacak uçuş hakkında verilen kısa brifing ardından kız öğrenciler ile uçuş yapıldı. Gökyüzünün muhteşem maviliğiyle buluşan kız öğrenciler ilk defa böyle uçuş yaptıklarını gökyüzü ile buluşmanın heyecanını yaşadıklarını söylediler. Bu güzel , anlamlı uçuş ve verdiği havacılık bilgileri için Kaptan Pilot Ali DOĞRUÖZ?e teşekkür ettiler.

Boeing 747 uçağından emekli olan Kaptan Pilot Ali DOĞRUÖZ uçuş anılarını anlatarak gökyüzünün mavi derinliklerinde hissettiklerini paylaştı.

Kendilerine bu desteği sağlayan havacılık adına kadınların bilinçlenmesine destek olan Türk Hava Kurumu ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne minnettar olduklarını ifade ettiler.