Sarılmadan Uyumayalım

Haber: Sarılmadan Uyumayalım

Brad Pitt`in güzel karısı Angelina Jolie için yazdığı mektup günlerdir sosyal medyayı sarmalamış vaziyette. Mektup eski, ama popülerliği ve tepkileri yeni. Biz kadınlar sonbahar gelince duygusallaşıp eşlerimize, sevgililerimize göndermede mi bulunuyoruz acaba?

Brad Pitt mektubunda şöyle diyor:

" Karım hasta. Kişisel yaşamı, işi, kendi hataları ve çocukların sorunlarından dolayı sürekli gergindi. Karım 14 kilo verip, 40 kiloya kadar düştü,. Çok sıskaydı ve sürekli ağlıyordu. Karım mutlu bir kadın değildi. Devamlı başı ağrıyodu. Kalp ağrısı vardı ve kaburga arkasında sinirleri sıkışıyordu. Sağlıklı bir uyku düzeni yoktu, sadece sabahları ve çok yorgun olduğu zamanlarda hemen uykuya dalıyordu. Bizim ilişkimiz bitmek üzereydi. Ayrılığın eşiğine gelmiştik. Karım kendi güzelliğini bırakmıştı. Gözlerini altında torbalar vardı, yüzüyle alay ediyordu. Kendisine gelen tüm filmleri ve rolleri reddediyordu. Artık ben de umudumu kaybetmiştim.. Yakında boşanacağımızı düşündüm. Ama sonra bir şey yapmaya karar verdim. Sonuçta dünyanın en güzel kadınıyla evliydim. Onun yanında uykuya dalmaya başladım, ona sarılmaya başladım. Çiçeklerle beraber uyandırmaya, onu öpmeye, güzel sözler söylemeye başladım. Onu her dakika memnun ediyordum. Sadece onun için yaşamaya başladım. Onun hakkında basınla sadece ben konuştum. Bütün olayları onun yönetimi altına aldım. Onun ve ortak arkadaşlarımızın yanında onu övdum. İnanamayacaksınız ama yüzünde çicekler açtı, daha iyi hissetti. Kilo almaya başladı. Artık sinirlenmiyordu ve beni hiç olmadığı kadar seviyordu. Hem de beni bu kadar sevebileceğine dair hiçbir ipucu yokken.

Ve sonra bir şey fark ettim: Kadın, erkeğin yansımasıdır. Eğer erkek kadını deliler gibi seviyorsa, kadın gelecektir..."

Birbirimize sarılarak uyumanın önemini ne güzel anlatmış değil mi... Bilincin yarı açık olduğu uyku halinde, sevgilinize-eşinize sarılmak uyurken de onunla olduğunuzu hissettirir ve huzur verir, bu da daha sağlıklı, daha derin uyku sağlar. Göğüs bölgesinin temasından gelen hafif kalp atışı sesi, konsantre olmanıza yardımcı olur. (Kediciler bilir, yavru kediler rahat uyusun diye manuel çalar saatleri sıcak havluya sarıp koyarlar yataklarının içine). Dahası, tensel temasın artması duygusal bağı da güçlendirir. Günde toplamda 10 dakika boyunca birine sarılmanın deprasyondan koruduğu ise bilimsel bir gerçeklik.

Okurlarımıza çağrımızdır, bu gece ve diğer geceler, sarılmadan uyumayın....