Antalya'da sokak köpeğinin saldırdığı engelli genç yaralandı

Antalya'da sokak köpeğinin saldırdığı engelli genç yaralandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da "serebral palsi (bir tür kas hastaligi)" hastaligi nedeniyle yüzde 95 engelli olan Ahmet Ortaarmutçu, bir sokak köpeginin saldirisi sonucu yaralandi.

Engelli bisikletiyle gezintiye çikan 29 yasindaki Ortaarmutçu, Fener Mahallesi'ndeki sahil bandinda sokak köpeginin saldirisina ugradi.

Bacagini isiran köpekten vatandaslarin yardimiyla kurtulan Ortaarmutçu, ailesi tarafindan hastaneye götürüldü.

Tedavisinin ardindan taburcu edilen Ortaarmutçu, gazetecilere yaptigi açiklamada, engeline ragmen hayata hep olumlu baktigini, ayagiyla bilgisayar kullandigini, burnuyla klavyeye dokunabildigini belirtti.

Ortaarmutçu, "Sponsorlarin destegiyle yasamini anlatan kisa filmin çekimini gerçeklestirdim. Anne ve babamin destegiyle sürmeyi ögrendigim engelli bisikletiyle, sokaklarda özgürce tek basina gezebiliyorum. Gezmek için disariya çiktigimda köpegin saldirisina ugradim. Zarar veren köpeklerin en azindan barinaga yerlestirilmesini istiyoruz." dedi.

Anne Fatma Ortaarmutçu da oglunun yillardir kendilerinden bagimsiz disariya çikabildigini, bisikletiyle dolasmayi çok sevdigini anlatti.

Oglunu köpegin isirmasi üzerine çok korktuklarini, tedirgin olduklarini vurgulayan Ortaarmutçu, "Ahmet'in basina daha önce böyle bir sey hiç gelmemisti. Hatta bizim de bahçemizde besledigimiz sokak köpekleri var. Onlar Ahmet'i koruyorlar." ifadelerini kullandi.

Baba Ibrahim Ortaarmutçu da ön lisans mezunu oglunun öz güveninin tam oldugunu belirterek, "Köpegin saldirisi sonrasi ne yapacagimizi bilemedik." diye konustu.

 


Haber Kaynak : Anadolu haber ajansı