Alkan yargıya da rakiplerine de meydan okudu

Adı rüşvet skandalına karışan ve sekiz yıl hapis cezasıyla yargılanan Şoförler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, yargılama sürece devam ederken, yeniden Şoförler Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Kurbanı kesti adaylığını açıkladı

Kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen ve toplantı öncesi kurban kestikten sonra basın mensuplarının karşısına çıkan 7 Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması devam eden Mehmet Ali Alkan, “Allah nasip ederse zorlu bir süreç bekliyor. Önümüzde uzun bir zaman var ama biz zaten 2020 6 Mart'tan itibaren bu zamana adaylık için çalışıyoruz. Zaten yıllardır çalışmaya alışkınız şahsıma oturmak yakışmaz” dedi.

Hatada eksikte yapmış olabiliriz

Geçmişte yanlışlar yapmış olabileceğini belirten Alkan, “Geçmişte yanlış yaptığımız olabilir. Eksik yapmış olduğumuz olabilir hata yaptığımız olabilir. Hatasız bir insan var mı? Hatasız tek insan var o da peygamber olmuş. Biz yaptığımız yapmış olduğumuz hatalarımızdan ders alarak yola çıktık. Bu da sizin desteğiniz olacak Biz geçmişte şu oldu bu oldu diye geçmişe takılan biri değiliz biz alnımız açık yüzümüz pak” şeklinde konuştu.

Yerel ceza versede yüksek merciler var

Her zaman kendini savunabilecek aklının olduğunu sürekli kendisiyle alakalı dedikodu üretildiğini iddia eden Alkan, “Hiçbir dedikoduya aldırış etmeyin. Yanlış bi şey duyarsanız telefonla ya da burada sorabilirsiniz. Aday olacakmış olmayacakmış, mazbatayı almayacakmış bunların hepsi dedikodu. Benim davam sürüyor, yerel mahkemede ceza alırsam bunun üst mahkemesi var, orada da ceza alırsam üst merciler var. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sonuçta ceza alırsam o arkadaşların dediği olacak ceza almazsam bizim dediğimiz olmuş olacak” diye konuştu.

Yaptıklarım hatasıyla sevabıyla ortada

Alkan, “Ortada daha bişey yok yola çıktım. Çünkü bizim de çocuklarımız var. İçeri girdi bir daha gün yüzü göremeyecekler diyerek seçimleri aldılar. Benim 17 buçuk yılda yaptığı hizmetler ortada hatasıyla sevabıyla 17 buçuk yıl görev yaptım Eğer yaptığım eksik yanlış mali açıdan da eksik yanlış varsa hepsi odada kayıtlı varsa çıkarsınlar belgesini gerekeni yaparız. Sizde bir şey duyarsanız belgesini koyamayacağım hiçbir şey yok.” Dedi.