AK Partili Ünal: "Türkiye Doğu Akdeniz'de küresel güç olmanın altyapısını inşa ediyor"

AK Partili Ünal: "Türkiye Doğu Akdeniz'de küresel güç olmanın altyapısını inşa ediyor"

KAHRAMANMARAS (AA) - AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mahir Ünal, Türkiye'nin bölgesel güç olma iddiasini ortaya koydugu gün saldirilarin hedefi oldugunu belirterek, "Su anda Türkiye küresel güç olma yolundadir. Türkiye su anda Dogu Akdeniz'de küresel güç olmanin altyapisini insa ediyor." dedi.

Ünal, partisinin Dulkadiroglu ilçesi 7. Olagan Kongesi'nde, AK Parti'nin normal bir parti olarak yola çikmadigi söyledi.

AK Parti'nin bir millet hareketi olarak yola çiktigini ifade eden Ünal, "Buradaki hiçbir arkadasim hasbelkader burada bulunmuyor. Buradaki her bir arkadasim bir degisim, büyük bir dönüsümün büyük bir insirahin 86 yil sonra Ayasofya'nin cami olarak dönüsümünün nasip oldugu kadrolarin bir parçasi olarak burada bulunuyoruz. O yüzden bu bilinçle siyaset yapacagiz." diye konustu.

AK Parti'nin bir iyilik hareketi oldugunu aktaran Ünal, söyle konustu:

"Birbirimize bakarken eger kalbimizde sevgi yoksa, iyilikle ve merhametle bakmiyorsak birbirimize bakarken kin, haset, kiskançlik, nefret ve öfkeyle bakiyorsak biz bu mücadelenin bir parçasi degiliz demektir. Yanindaki kardesine hasetle kiskançlikla nefretle bakiyorsa rica ediyorum o arkadasimiz bu davadan ayrilsin ve bu davayla iliskisi de yoktur. Bunu ben söylemiyorum, bunu Recep Tayyip Erdogan söylüyor. Çünkü bizim yolumuz kardeslik yoludur. Cumhurbaskanimiz, 'Vallahi de, billahi de, tallahi de biz kavga için degil gönül kazanmak için sevgi için geldik' diyor. Biz AK Parti'yi kendi hirs, hesap ve planlarimizin araci haline getirirsek bu ümmet bize sorar."

Ünal, önemli hizmetler yaptiklarini belirterek, Kahramanmaras'a 300 yatakli Kadin Dogum Hastanesinin cihazlariyla ihalesinin yapildigini aktardi.

Türkiye'nin bölgesel güç olma iddiasini ortaya koydugu gün saldirilarin hedefi oldugunu vurgulayan Ünal, sunlari kaydetti:

"Su anda Türkiye küresel güç olma yolundadir. Türkiye su anda Dogu Akdeniz'de küresel güç olmanin altyapisini insa ediyor. Görüyorsunuz yasananlari tek tek televizyonlardan takip ediyorsunuz. Türkiye'nin Libya'da, Mavi Vatan'da, Dogu Akdeniz'de, Suriye'de verdigi hakli mücadeleyi görüyorsunuz. Bizim bu mücadeleden hiçbir sekilde geri adim atma diye bir lüksümüz olamaz. Bu mücadeleden geri adim atilirsa bu emaneti bize veren millet bizim yakamiza yapisir. Biz bu milletin bize verdigi görevi yerine getiriyoruz."

- "Bunlar muhalefet falan degil apaçik düsman ve karsittir"

Ülke ekonomisine yönelik elestirilere de dikkati çeken Ünal, söyle devam etti:

"Simdi bize birtakim yalan ve hesaplarla ekonomimizin kötü oldugunu anlatmaya çalisan tuhaf bir muhalefet anlayisi var. Buna muhalefet de dememek lazim. Karsitlik baska bir sey, muhalefet baska bir sey. Muhalefet alternatif demektir. Bunlar muhalefet falan degil, apaçik düsman ve karsittir. Neden, bakiyorsunuz Suriye'de Esed'i destekliyorlar. Libra'da Hafteri, Dogu Akdeniz'de Yunan tezlerini, Güney Dogu'da bizim sinir güvenligimiz toprak bütünlügümüz söz konusu oldugunda PYD'yi, YPG'yi savunuyorlar. Bir genel baskan düsünün ki Türkiye S-400'lerle ilgili anlasma yaparken, 'S-400'leri ne yapacaksiniz, Yunanistan bize mi saldiracak' diyen bir genel baskan düsünün. PYD ve YPG ile ilgili onlara arkadaslar diyen bir genel baskan düsünün. O yüzden artik bunlari muhalefet olarak degil açik bir sekilde karsit olarak degerlendiriyoruz. Biz millet olarak kenetlendikçe, birligimizi ve bütünlügümüzü muhafaza ettikçe kardeslerim Allah'in izniyle, biz o yolu yürür ve yürümeye devam ederiz."

Kongrenin ardindan Ünal ve beraberindekiler, Dulkadiroglu Belediyesince ilçede yapilan Heyecan Bahçesi'nin açilisini yapti.
Haber Kaynak : Anadolu haber ajansı